- wydarzenie już minęło.
Razem i osobno. Finisaż wystawy Fotonu w raciborskiej bibliotece 12 marca

Z okazji 20-lecia Fotonu zorganizowano wystawę „Razem i osobno”, która ukazuje twórczość członków koła w formie wielkoformatowych fotografii.
Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej Foton świętuje w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji 12 marca o godz. 18:00 w Galerii Gawra działającej w raciborskiej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z twórcami i sympatykami koła połączone z finisażem wystawy „Razem i osobno”. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie w bibliotece 11 marca 2005 r. oficjalnie zainaugurowano działalność Foton-u.
Foton od dwóch dekad zajmuje się upowszechnianiem fotografii artystycznej, promując głównie twórczość studentów i absolwentów Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Pełni także funkcję patronacką nad Szkolnym Kołem Fotograficznym Klisza, które zrzesza uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu. Przez ten czas Foton stworzył imponujący dorobek artystyczny obejmujący 120 projektów fotograficznych. Wystawy członków koła były prezentowane nie tylko w Polsce, ale również za granicą oraz na prestiżowych festiwalach fotografii.
Z okazji jubileuszu zorganizowano wystawę „Razem i osobno”, która ukazuje twórczość członków Foton-u w formie wielkoformatowych fotografii. Tematyka prac jest niezwykle różnorodna – od barwnych motywów natury, przez artystyczne portrety w tonacji monochromatycznej, po czarno-białe fotografie w konwencji konceptualnych kadrów oraz fotoreporterskich ujęć.
oprac. /kp/
– reklama –




![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)


![Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA] Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/butokukan-raciborz-iaido.jpg)
![Ponad 100 uczestników na starcie Biegu z Książką w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/bieg-z-ksiazka.jpg)

![Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ponad 50 miłośników gór na wyprawie zorganizowanej przez PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/pttk-raciborz-rudawiec-kowadlo-1.jpg)


![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


