
Z rynku pracy więcej osób odchodzi, niż na niego wkracza. To jedna z przyczyn, dla których stopa bezrobocia nie zmienia się już od dłuższego czasu.
Polski rynek pracy znajduje się pod silnym wpływem czynników demograficznych, co ma istotny wpływ na dynamikę zatrudnienia i bezrobocia. Jak podaje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, czerwcowy Wskaźnik Rynku Pracy, który prognozuje przyszłe zmiany w bezrobociu, wzrósł o 0,6 pkt. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Od początku roku WRP wykazuje niewielką tendencję wzrostową, jednak – co istotne – nie przekłada się to na wzrost stopy bezrobocia rejestrowanego, która pozostaje stabilna głównie z uwagi na procesy demograficzne.













![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





