
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rudy Śląskiej oraz rybnickiej grupy zamiejscowej przeprowadzili kontrolę w jednym z podmiotów gospodarczych działających na terenie Raciborza.
Podczas kontroli sprawdzano legalność zatrudnienia oraz pobytu cudzoziemców. W trakcie działań ujawniono pięciu obywateli Indii, którzy wykonywali pracę bez wymaganego zezwolenia. Jak podkreślają mundurowi, oznacza to, że cel ich pobytu w Polsce nie był zgodny z deklarowanym.
Komendant Placówki SG w Rudzie Śląskiej wydał wobec zatrzymanych decyzje administracyjne. Zgodnie z nimi Hindusi muszą opuścić Polskę w ciągu 20–30 dni. Dodatkowo przez rok nie będą mogli wjechać nie tylko do naszego kraju, ale również do innych państw strefy Schengen.













![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






