
Z okazji walentynek biblioteka w Raciborzu zaprasza mieszkańców do udziału w nietypowej zabawie czytelniczej polegającej na wypożyczaniu książek-niespodzianek.
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu rusza walentynkowa akcja czytelnicza pod hasłem „Randka w ciemno z książką”. W dniach od 11 do 14 lutego czytelnicy odwiedzający Wypożyczalnię Główną przy ul. Kasprowicza 12 będą mogli wypożyczyć specjalnie przygotowane książki niespodzianki – zapakowane tak, aby ich tytuł i autor pozostawały tajemnicą aż do momentu otwarcia.
Akcja ma zachęcać do sięgania po nowe gatunki literackie i odkrywania autorów, których czytelnicy nie wypożyczają na co dzień. Organizatorzy podkreślają, że zabawa łączy walentynkową atmosferę z promocją czytelnictwa i elementem losowości, który ma sprawić uczestnikom dodatkową przyjemność. Każda zapakowana książka to inna propozycja literacka, od powieści obyczajowych i romansów po kryminały i literaturę sensacyjną.
– Czy dziś wieczorem spotkasz się z wysokim brunetem i będziecie snuć romantyczną opowieść, spacerując uliczkami Paryża, czy może dasz się zaprosić na ekscytującą randkę tajemniczej blondynce, która porwie cię w sensacyjną podróż po mrocznych zakamarkach Los Angeles? Przyjdź do biblioteki, wypożycz pięknie zapakowaną książkę-niespodziankę i sprawdź, co przyniesie ci los w walentynkowej zabawie w ciemno! – zachęca biblioteka.

oprac. /kp/




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





