Dzień Kobiet z muzyką i poezją w bibliotece na Ostrogu 10 marca

Wydarzenie połączy występ harfistki Luizy Harasim-Grzelki z promocją tomiku wierszy raciborskiej poetki Jadwigi „Wigi” Wojnowskiej.
W filii biblioteki na Ostrogu w Raciborzu odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie organizowane przez Klub Przyjaciół Biblioteki zaplanowano na wtorek 10 marca o godz. 17:00 w placówce przy ul. Bielskiej 12.
Zaplanowano występ harfistki Luizy Harasim-Grzelki, której muzyka wprowadzi uczestników w nastrojową atmosferę. Subtelne brzmienie harfy ma stać się muzycznym tłem dla literackiej części wydarzenia poświęconej twórczości raciborskiej poetki Jadwigi „Wigi” Wojnowskiej i promocji jej tomiku poezji. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wybranych utworów i porozmawiać o literaturze.
– Marcowe spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki odbędzie się w wyjątkowej, świątecznej atmosferze z okazji Dnia Kobiet. To wydarzenie będzie okazją do wspólnego świętowania, rozmów o literaturze i muzyce oraz do spotkania z artystkami, które inspirują i poruszają – zaprasza biblioteka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/
– reklama –






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)

