
30 grudnia w komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne, w którym oprócz funkcjonariuszy i pracowników oddziału uczestniczyli zaproszeni goście.
Do siedziby straży przybyli samorządowcy na czele z wicestarostą Andrzejem Chroboczkiem, przewodniczącym Rady Miasta Tadeuszem Wojnarem i przewodniczącym Rady Powiatu Adamem Wajdą. Nie zawiedli również byli komendanci i zastępcy komendantów oddziałów zamieszkali na terenie służbowej odpowiedzialności Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy także przybyli na uroczystość.
W trakcie spotkania komendant oddziału, płk SG Wojciech Skowronek, oprócz złożenia życzeń, dokonał podsumowania najważniejszych wydarzeń mijającego roku i przedstawił plany na rok 2012. Głos zabierali także ks. płk SG w st. spocz. Kazimierz Tuszyński, przewodniczący Rady Miasta, przewodniczący Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz były komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG w st. spocz. Mieczysław Podhorodyński. Uroczystość stała się również okazją do wręczenia odznaczeń związkowych oraz grawertonów dla wyróżnionych pracowników i funkcjonariuszy.
CZ




![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)

![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)


![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Nowi podoficerowie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/straz-graniczna-slosg-raciborz.jpg)


