1 września 2012 roku Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu wdraża dziennik elektroniczny oraz system kontroli frekwencji i postępów w nauce(SKF). System związany z dziennikiem elektronicznym daje wszystkim rodzicom uczniów z Gimnazjum nr 5 bieżący dostęp do rzetelnych informacji o dziecku
dotyczących frekwencji i postępów w nauce. Dzięki możliwości stałego kontaktu ze szkołą (nie tylko podczas okresowych wywiadówek) system pozwala na skuteczne przeciwdziałanie problemom w nauce i wychowawczym. Ponadto dziennik elektroniczny umożliwi nauczycielom pogłębioną diagnozę oraz systematyczny monitoring frekwencji i postępów w nauce uczniów, jak również stały kontakt z rodzicami. Dzięki zwiększonej kontroli dzieci przez rodziców, nauczyciele otrzymują narzędzie motywujące do systematycznego uczestnictwa w lekcjach i przygotowywania się do zajęć.
Wszyscy rodzice i uczniowie otrzymują swoje kody dostępu do dziennika elektronicznego, dzięki czemu poza bieżącym dostępem do informacji o ocenach i frekwencji dziecka będą mieli wgląd do planu lekcji dziecka, klasy, planu zastępstw oraz dostęp do informacji wysyłanych przez wychowawcę i dyrekcję szkoły. Na stronie będą zamieszczane wszystkie ważne informacje dotyczące wydarzeń szkolnych.
Dziennik elektroniczny w G-5
- reklama -






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)




![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Za oknem śnieg a u nas wiosennie i kolorowo, czyli Dzień Ziemi w G 5 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/w2-218x150c.jpg)
![Uczennice Gimnazjum nr 5 laureatkami wojewódzkich eliminacji konkursu Poznajemy Ojczyznę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/p2-1-218x150.jpg)
![Wolontariusze z Gimnazjum nr 5 rozdawali żonkile [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/IMG_9008-218x150c.jpg)

