
"Matematyka na 5" to nazwa nowego konkursu matematycznego, który odbył się w murach Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu. Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego rywalizowały o puchar dyrektora.
W konkursie "Matematyka na 5", który odbył się 6 marca w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu startowało 48 uczniów z klas V-VI szkół podstawowych z 17 placówek z terenu całego powiatu raciborskiego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego konkursu jest Jolanta Otlik – nauczyciel matematyki. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała wiceprezydent Miasta Racibórz Ludmiła Nowacka oraz dyrektor placówki Dariusz Malinowski. W organizację tegorocznej edycji konkursu zaangażowali się również inni nauczyciele z tej szkoły: Maria Senftleben i Joanna Nowak, które w czasie przerw przeprowadziły z uczestnikami ciekawe warsztaty: "Czarny teatr" oraz "Papieroplastyka".
Laureatami tegorocznej edycji konkursu "Matematyka na 5 w G5" zostali:
I miejsce – Nicolas Wardenga z ZSG Nędza (opiekun Mirosława Kuśka)
II miejsce – Marek Czyszczoń z SP Kuźnia Raciborska (opiekun Iwona Mróz) oraz Wojciech Woszczek z ZSP nr 2 w Raciborzu (opiekun Bożena Gładysz)
III miejsce – Sandra Muzykant z ZSP Babice ( opiekun Róża Chrubasik )
I miejsce drużynowo i Puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum Nr 5 otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej w składzie: Piotr Baron, Marek Czyszczoń, Piotr Waldyra. Opiekunem uczniów była Pani Iwona Mróz. Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

/G5,p/




![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)

![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)


![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







