
Zadanie realizowane będzie przy utrzymaniu przejezdności drogi dla zapewnienia dojazdu do posesji. Jednakże ruch dozwolony będzie tylko w jednym kierunku. Roboty realizowane będą w dwóch etapach.

Każdy z etapów będzie obejmował wyłączenie z ruchu jednej połowy jezdni na całej długości przebudowywanej drogi.
Dla poszczególnych etapów zaprojektowano odpowiednie oznakowanie. Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm: Lider Konsorcjum – Zakład Brukarski Remigiusz Trawiński ul. Solna 25, 47-400 Racibórz oraz Partner konsorcjum – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ul. Adamczyka 12, 47-400 Racibórz. W czasie prac wykonawca zapewni mieszkańcom bezpieczne dojścia do posesji.
Przebudowa ulicy Kasprowicza w Raciborzu rozpocznie się od 23 maja br.
O czasowych utrudnieniach mieszkańcy będą informowani indywidualnie. W szczególności prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie się podczas wyjazdów z przyległych posesji do aktualnie otwartej organizacji ruchu. Przewidywany termin zakończenia całości robót został ustalony na dzień 31 sierpnia 2013 r.
oprac. /ps/





![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)
![Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół [ZDJĘCIA] Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/klub-ojca-pszczoly.jpg)
![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA] Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/spichlerz-chlopski-raciborz-sudol-2-1.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









