Wartość portfela zleceń Rafako to 5 mld zł, z czego na eksport przypada kilkanaście %. Udział zleceń zagranicznych z uwagi na duże projekty w kraju będzie spadał, ale firma chce nadal być aktywna na rynkach eksportowych.
Informacje takie przekazał portalowi wnp.pl Krzysztof Burek, wiceprezes i dyrektor ds. handlowych raciborskiej firmy. Według ostatnich danych opublikowanych przez Rafako, w pierwszym półroczu 2013 r. przychody grupy z eksportu wynosiły ok. 33 proc. i były o 13 p.p. niższe niż przed rokiem. Burek wskazał, że na taki wynik złożyło się kilka czynników. Zaznaczył, że przyczyną spadku eksportu grupy Rafako jest rosnący od kilku lat udział zleceń krajowych w sprzedaży. Dodał jednak, iż działalność eksportowa nadal jest i będzie bardzo istotna dla Rafako.
Dalej w serwisie czytamy m.in.: – Najważniejsze dla nas są oczywiście rynki europejskie, przede wszystkim kraje UE, takie jak Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Wielka Brytania, Francja czy Austria. Tam będziemy z pewnością chcieli podtrzymać naszą ugruntowaną pozycję rynkową. Do tego dochodzą nasze pozostałe "tradycyjne" rynki, takie jak kraje bałkańskie i Turcja, gdzie jesteśmy również bardzo aktywni – ocenił Burek. W kolejnych latach Rafako ma nadal koncentrować się na rynkach europejskich, ale chciałoby też zaistnieć w Indiach.
W jaki sposób Rafako zamierza walczyć o zagraniczne rynki zbytu, czytaj na wnp.pl
/ps/
———————————————
zobacz także:
Rafako: polecenie rozpoczęcia prac do końca stycznia
6 grudnia podpisane zostało porozumienie, w myśl którego konsorcjum Rafako – Polimex – Mostostal 31 stycznia 2014 roku otrzyma od PGE polecenie rozp
Rafako ma zamówienia na 2014 rok za ponad 1 mld zł
Rafako ma portfel zamówień na 2014 rok przekraczający kwotę 1 mld zł – poinformował prezes Paweł Mortas agencję ISBnews. Zaznaczył, że sytuacja finansowa spółki pozostaje stabilna.
Czy ktoś mi wytłumaczy jakie są początki Rafako i jak to się na Boga stało, że mamy w Raciborzu tak wielką firmę?