Koneserzy piwa z całego Śląska zjechali na premierę witbiera

17 maja, po całym miesiącu dojrzewania, w Browarze Rynek rozlano piwo wg receptury Waldemara Pitali, zwycięzcy V Śląskiego Konkursu Piw Domowych.

 

- reklama -

Pan Waldemar jako zwycięzca konkursu w nagrodę miał możliwość uwarzenia ponad 1000 litrów belgijskiego piwa witbier pod okiem uznanego piwowara Marka Krpeć. Piwo leżakowało w tankach przez miesiąc, aż w ostatnią sobotę nadeszła pora na wielkie próbowanie.

 

 

Wydarzenia tego typu rozchodzą się szerokim echem wśród miłośników piw domowych, stanowiących dość hermetyczne środowisko. Stąd w Browarze Rynek pojawili się piwosze z całego Śląska, m.in. z Chorzowa, Katowic, Tychów czy Bielska-Białej. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. – Piwo wyszło wyśmienite – zachwala Krpeć. Nie mogło być inaczej skoro do procesu produkcyjnego przystąpiono z najwyższym pietyzmem, którego przykładem jest chociażby sprowadzanie składników z zagranicy. I tak np. kolendrę sprowadzono z Indii, drożdże z Belgii a chmiel z USA. Warto dodać, iż amerykański chmiel jest 10 razy droższy od krajowego.

 

 

Choć pierwszego dnia do kufli i butelek rozlano sporą część produkcji, to – jak zapewnia Marek Krpeć – sporo piwa jeszcze zostało i chętni mogą spróbować go odwiedzając Browar Rynek. A jest po co. – Pasjonaci piw domowych, którzy brali udział w degustacji wyjeżdżali bardzo zadowoleni. Odebraliśmy sporo maili i sms-ów z gratulacjami i podziękowaniami – podsumowuje piwowar.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————–

 

zobacz także:

 

Prawdziwe piwo to samo zdrowie!

W Raciborzu trudno o niepasteryzowane i niefiltrowane piwo… Dostać je można w Browarze Rynek.

 

 

Browar Rynek: piwo warzone z serca i pasji

Dlaczego warto odwiedzić jedyny w Raciborzu minibrowar? Czym różni się piwo prawdziwe od koncernowego?

 

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. 1. Gdzie uznanym piwowarem jest pan Marek? Uznany jest np. Czesław Dziełak który wygrał w zeszłym roku dwa konkursy ogólnopolskie i uwarzył piwo w jednym z browarów należących do Grupy Żywiec oraz w browarze Ciechan, Agnieszka Łopata która 2 lata temu kosiła konkurencję na konkursach piwowarskich i wiele, wiele innych osób. Ale o panu Marku to nikt nigdy nie słyszał. Co nie zmienia oczywiście faktu, że większość jego piw jest bardzo dobra.
    2. Co to za piedoły ze sprowadzaniem surowców? Są one sprowadzone z jakiegokolwiek sklepu zaopatrującego piwowarów a nie z Indii, Belgii, czy USA (stamtąd to conajwyżej może sprowadzać je sklep).
    3. Chmiele z USA są MAKSYMALNIE o połowę droższe niż odmiany krajowe/europejskie.
    Krótko mówiąc: wprowadzanie w błąd celem uzyskania korzyści materialnych.

  2. Kurcze, aż mi gul podskoczył. Starczy tego cuda do weekendu? /Wcześniej nie dam rady podjechać do miasta./

    „pierwszego dnia do kufli i butelek rozlano sporą część produkcji”
    Z tego wynika, że istnieje możliwość kupna w butelkach? Po ile?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj