
Kolejny dzień festiwalu "Śląsk – kraina wielu kultur" rozpoczął się korowodem, który przeszedł ulicami miasta.
Organizatorem XIV Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Śląsk kraina wielu kultur" jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". W tym roku obok tancerzy z Raciborza w barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami miasta można było oglądać zespoły folklorystyczne z Cypru, Litwy, Serbii, Czech, Katowic, Gliwic, Nędzy, Żor, Marklowic, Tworkowa oraz Zawady Książęcej.
Uczestnicy Festiwalu przemaszerowali przez Rynek, ulicę Odrzańską i przeszli na dziedziniec Zamku Piastowskiego, gdzie odbył się koncert.
/p/
—————————————————————
Polecamy również:
Zespoły folklorystyczne z całego świata na zamkowej scenie
To już 14. edycja imprezy, której organizatorem jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło".






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)












![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
Ale laseczki! Na wszytskich zdjęciach jakieś cudo! Bosko!