
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu, jest czymś wyjątkowym i niesamowicie ciekawym dla pierwszoklasistów. Co roku w miesiącu październiku w ZSP 2 w Raciborzu uczniowie klas pierwszych prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej na tę okazję programie artystycznym. Tradycją od lat jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych, w obecności Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, swoich rodziców oraz uczniów klas starszych, składają uroczyste ślubowanie. Pasowanie odbywa się w szkolnej auli. Od tego momentu pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Pierwszoklasiści mają za zadanie zaprezentować się od jak najlepszej strony, co podczas tegorocznej uroczystości doskonale udowodnili. Przygotowywali się do tego przez prawie miesiąc. Występ wypadł wspaniale, pasowani zostali wszyscy uczniowie klas pierwszych. Po uroczystości pasowania, rodzice zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek.





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)



![Nowoczesne zielone pracownie w SP18 i ZSP2 w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/06/zielona-pracownia.jpg)
![Miejskie zakończenie roku szkolnego w ZSP nr 2 [ZDJĘCIA] miejskie zakonczenie roku szkolnego raciborz ocice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2022/06/miejskie-zakonczenie-roku-szkolnego-raciborz-ocice.jpg)


