
Po raz pierwszy w historii obchodzimy święto liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.
Główne uroczystości odpustowe odbędą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Totus Tuus. O godz. 17.00 odprawiona zostanie tam dziękczynna msza św. za dar kanonizacji pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, koncelebrowana przez kapłanów Archidiecezji Krakowskiej. Tuż po Eucharystii odbędzie się Procesja Swiatła. Będziemy mogli uczestniczyć w tej uroczystości między innymi za pośrednictwem Telewizji TRWAM i Radia Maryja. Obchody trwają tam już od 17 października. Również obchody odpustowe odbywają się w pierwszym na terenie Polski kościele patronalnym św. Jana Pawła II w Radzyminie pod Warszawą.
W raciborskich kościołach parafialnych wieczorem również odprawiane będą msze św. dziękczynne i nabożeństwa różańcowe. W całym kraju oraz w środowiskach polonijnych za granicą, dzień ten jest obchodzony jako święto św. Jana Pawła II. Organizowane są liczne koncerty i wieczory wspomnień, szczególnie pontyfikatu i nauczania naszego, współczesnego świętego.

/K.N./






![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)



![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




A co u nas w Raciborzu, oprócz nabożeństw i Eucharystii? Mija szybko czas. Mija też okres euforii i bliższego zainteresowania pontyfikatem , życiem i nauczaniem naszego Wielkiego Rodaka.Mam tu na uwadze również proboszczów wielu parafii w Polsce. Oczywiście powstały różne grupy i stowarzyszenie św. Jana Pawła II.Modlimy się do Niego. Ale czy rozważamy i wcielamy w nasze życie słowa św. Jana Pawła II, co obiecaliśmy Mu podczas pielgrzymek do ojczyzny i na Placu św. Piotra?
Na terenie powiatu raciborskiego mamy 3 szkoły patronackie Jana Pawła II.
Można o nich przeczytać w duży folderze autorstwa Krystiana Niewrzoła pt. 'Miejsca Pamięci o św. Janie Pawle II na ziemi Raciborskiej”, wydanym przez Raciborskie Media. Można je jeszcze nabyć w księgarni OFICYNA I SOWA na Dłuigiej
Na terenie powiatu raciborskiego mamy 3 szkoły patronackie Jana Pawła II.
Można o nich przeczytać w duży folderze autorstwa Krystiana Niewrzoła pt. 'Miejsca Pamięci o św. Janie Pawle II na ziemi Raciborskiej”, wydanym przez Raciborskie Media. Można je jeszcze nabyć w księgarni OFICYNA I SOWA na Dłuigiej
Niech te szkoły patronalne opiszą na portalu i przyślą zdjęcia z uroczystego święta św. Jana Pawła II u nich.
Człowiek z człowieka robi świętego !