
Rejestracja dawców szpiku, którą zorganizowali studenci PWSZ w Raciborzu i fundacja DKMS, zakończyła się sukcesem.
W ciągu dwóch dni – 22 i 23 kwietnia w Raciborzu w budynku głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Galerii Młyńskiej przeprowadzana była akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. – Była to już czwarta edycja zorganizowana przy współpracy fundacji DKMS Polska oraz raciborskich studentów, podczas tej akcji zgłosiło się do nas 57 osób. Łącznie przez cztery edycje w Raciborzu do bazy potencjalnych Dawców szpiku dołączyły 733 chętne osoby, ta liczba jest ogromna! – mówi Dawid Machecki, ambasador fundacji DKMS Polska.
Po raz drugi honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta, Mirosław Lenk. – Za organizacją tych dwóch dni rejestracji stała cała rzesza ludzi, której jesteśmy ogromnie wdzięczni! Dziękujemy partnerom Galerii Młyńskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, Miastu Racibórz oraz Radzie Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ w Raciborzu. Dziękujemy także sponsorom. Wolontariusze nie byli głodni dzięki firmie Mieszko, JP Telebim wyświetlił na telebimach nasze reklamy, OSiR rozwieszał plakaty. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Racibórz oraz firmie Koszulkowy.pl – koszulki z nadrukiem – wolontariusze byli widoczni z daleka mając specjalnie zaprojektowane koszulki na tą okazję. W działaniach wsparła nas także firma Hoka Hey oraz Centrum Druku – giscom.pl. Dziękujemy także mediom za wspieranie nas podczas akcji! – podkreśla Dawid Machecki.
/PWSZ Racibórz, publ.p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







