
Raciborscy dzielnicowi 28 października br. w godzinach przedpołudniowy zatrzymali 21-letniego mężczyznę jako osobę podejrzaną o dokonanie rozboju. Do przestępstwa doszło kilka minut wcześniej na ulicy Podwale.

Sprawca grożąc użyciem przemocy wobec 17-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego dokonał kradzieży telefonu komórkowego o wartości 300 złotych. W wyniku podjętych działań dzielnicowi trafnie wytypowali i zatrzymali osobę związaną z rozbojem. Do zatrzymania doszło na terenie miasta, zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Jak ustalili śledczy podczas czynności z zatrzymanym rozbój to nie jedyny jego konflikt z prawem, gdyż sprawca w maju br. na szkodę tego samego poszkodowanego dokonał kradzieży telefonu komórkowego o wartości ponad 500 złotych. Młody mężczyzna od śledczych usłyszał dwa zarzuty, za które grozi mu nawet 12 lat pobytu w więzieniu. Ponadto mundurowi odzyskali skradziony telefon w wyniku rozboju.
publ. /ps/

![Karol Staniewicz i Martyna Borkowska autorami najlepszego biznesplanu w Raciborzu [ZDJĘCIA] Karol Staniewicz i Martyna Borkowska autorami najlepszego biznesplanu w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/najlepszy-biznesplan-raciborz.jpg)



![Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/warsztaty-swiateczne-boze-narodzenie.jpg)
![Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK [ZDJĘCIA] Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/w-punkt-marek-rapnicki-koliber.jpg)





![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)









![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)