
13 listopada br. o godz. 19:00 w DK "Strzecha" w Raciborzu wystąpi znany aktor kabaretowy – Piotr Bałtroczyk.
Pan Bałtroczyk z przytupem kroczy po kabaretowej scenie Polski. Tym razem urzeknie raciborską publiczność w "Strzesze". Zaczynał karierę jako poeta liryczny, pisząc o tym, że życie raczej jest "mało kolorowe". Otrzymywał dyplomy, nagrody, ale z biegiem czasu uwidocznił się jego talent jako poety-pieśniarza. Do najbardziej znanych utworów należą tzw. Pętla śmierci, znana jako "Obieg Bałtroczyka"; są to: akord a-moll, C-dur, E-dur, które wykonywane są długo i raczej monotonnie. Jednak "poetycka sielanka" nie trwała zbyt długo i p. Piotr wkroczył na ścieżkę edukacyjną, ucząc studentów, ale do czasu. Niebawem stał się konferansjerem, "zapowiadaczem" tych, którym się powiodło. Występował w wielu programach telewizyjnych jako prowadzący bądź wykonawca. Prowadził mnóstwo imprez estradowych, dzięki czemu zdobył popularność i zaskarbił sobie sympatię publiczności. Osobowość silna, aczkolwiek miewająca huśtawkę nastrojów. Prywatnie, dystyngowany dżentelmen i elegant, przywdziewający markowe garnitury.

Bilety w cenie 40 zł można nabyć w kasie RCK-u DK "Strzecha" (tel. 32 4153214).
/ma/






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)





