Ruszyły przygotowania do kolejnej już edycji "Zielonych czeków" – nagrody finansowej przyznawanej przez WFOŚiGW w Katowicach. Zarząd funduszu przyjął regulamin konkursu, a także powołał Kapitułę Nagrody.
"Zielone czeki" przyznaje się osobom wyróżniającym się w działalności proekologicznej na terenie naszego województwa. Pierwszy raz nagrody przyznano w 1994 roku.
Kapituła składająca się z ekspertów, pracowników naukowych oraz działaczy na rzecz ochrony środowiska i popularyzacji przyrody wyłoni laureatów w następujących kategoriach:
- innowacje i technologie,
- programy i akcje proekologiczne, w tym dotyczące ochrony przyrody,
- prace naukowo-badawcze,
- edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży,
- profilaktyka zdrowotna dotycząca zagrożeń schorzeniami związanymi ze stanem środowiska,
- działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych.
Możliwość zgłaszania pretendentów do nagrody przysługuje zarówno samym kandydatom, jak i Komisji Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Województwa Śląskiego, instytucjom ochrony środowiska z terenu województwa śląskiego, organizacjom pozarządowym o charakterze regionalnym, szkołom wyższym i instytucjom naukowym, izbom gospodarczym oraz Klubowi Publicystów Ochrony Środowiska EKOS.
Zgłoszenie kandydata musi zawierać wypełniony wniosek wraz z uzasadnieniem oraz rekomendację instytucji zgłaszającej. Dokumenty należy składać w Kancelarii Funduszu WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 z dopiskiem „Zielony czek”. Termin przyjmowania wniosków mija 28 lutego. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 22 kwietnia podczas gali z okazji Dnia Ziemi połączonej z inauguracją obchodów dwudziestolecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
/ic/
"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".
————————————————
Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na: