
Ponad 150 osób wzięło udział w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym zorganizowanym w Katowicach w poniedziałek 14 marca przez WFOŚiGW w Katowicach i Regionalną Izbę Gospodarczą.
Uczestnikami byli przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych i przedsiębiorcy. Spotkanie otworzyli: Andrzej Pilot – prezes WFOŚiGW oraz Tomasz Zjawiony – wiceprezes RIG w Katowicach.
Łukasz Frydel – ekspert zespołu Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi przedstawił prezentację na temat zasad dofinansowania udzielanego przez Fundusz. Spotkanie zakończyły indywidualne konsultacje z pracownikami zespołów WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialnych za poszczególne dziedziny:
- Ochrona i zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi,
- Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi,
- Zapobieganie poważnym awariom,
- Ochrona atmosfery,
- Ochrona różnorodności biologicznej i funkcji ekosystemów,
- Edukacja ekologiczna, Profilaktyka zdrowotna,
- Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 1.7 Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko – dąbrowskiej,
- Oferta doradców energetycznych.
Poniedziałkowe spotkanie zakończyło cykl konsultacji "Listy przedsięwzięć priorytetowych planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach na 2017 rok". W rozmowach uczestniczyli beneficjenci Funduszu m.in.: przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, spółdzielcy i przedstawiciele ekologicznych organizacji pozarządowych z województwa śląskiego. W trzech zorganizowanych spotkaniach wzięło udział około 400 osób.
Prezentacja na temat zasad udzielania dofinansowania przez WFOŚiGW w Katowicach TUTAJ.
"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".
————————————————
Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:
publ./ic/




![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)

![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)


![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)




![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



