
Bardzo miło nam jest ogłosić, że uczniowie Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II – Sławomir Hulbój (IB) i Maciej Małek (IIA) zostali wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – KANGUR 2016.Celem tego konkursu jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań, zainteresowanie przedmiotem oraz popularyzowanie matematyki. Przez uczestnictwo w nim uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wykazać się pomysłowością rozwiązując zadania.
Panowie startowali w swoich kategoriach wiekowych KADET 1 i KADET 2. I tak Sławek zajął 7 miejsce w powiecie raciborskim na 3 940 startujących z całego okręgu katowickiego, a Maciek zajął 4 miejsce w powiecie na 2 642 uczestników okręgu katowickiego.
Serdecznie gratulujemy !!!




![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)







![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Za oknem śnieg a u nas wiosennie i kolorowo, czyli Dzień Ziemi w G 5 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/w2-218x150c.jpg)
![Uczennice Gimnazjum nr 5 laureatkami wojewódzkich eliminacji konkursu Poznajemy Ojczyznę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/p2-1-218x150.jpg)
![Wolontariusze z Gimnazjum nr 5 rozdawali żonkile [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/IMG_9008-218x150c.jpg)
