
Niedziela w Studziennej upłynęła na wspólnym świętowaniu dożynek miejskich. Po barwnym korowodzie przyszedł czas na przekazanie chleba i występy. Zobacz zdjęcia.
Tegorocznym gospodarzem raciborskich miejskich dożynek jest Studzienna. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Krzyża Świętego, po czym na boisko wyruszył korowód. Można było zobaczyć zarówno nowoczesny, jak i starszy sprzęt rolniczy, w tym snopowiązałkę z 1925 roku. Mieszkańcom raciborskich dzielnic nie zabrakło fantazji – zaprezentowała się szkoła 60+, Teletubisie, klub fitness czy dożynkowy salon kosmetyczny. Po przemarszu starostowie dożynek, Małgorzata Gurk i Konrad Stroka, przekazali chleb prezydentowi Mirosławowi Lenkowi. Później przyszedł czas na część artystyczną, podczas której wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studziennej oraz Zespół Pieśni i Tańca Tysmeniczanka z miasta partnerskiego Raciborza, Tysmenicy na Ukrainie. W programie znalazły się również pokaz grupy Street Workout Racibórz, występ iluzjonisty Karela Kriża i biesiada śląska z Mirkiem Jędrowskim.
Zobacz zdjęcia z Dożynki miejskie 2016: Święto plonów w Studziennej – korowód

Zobacz zdjęcia z Dożynki miejskie 2016: Święto plonów w Studziennej – przekazanie chleba i występy przedszkolaków i uczniów
/kp/






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)




![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





