W tym roku IX Raciborskie Targi Zdrowia odbędą się 13 maja wspólnie z imprezą integracyjną Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”. Impreza zacznie się o godz.
13.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu przy ul. Łąkowej.
PROGRAM IX RACIBORSKICH TARGÓW ZDROWIA
1. Edukacja wczesnoszkolna mgr Barbara Łukoszek
– konsultacje indywidualne
– zabawy stymulujące rozwój
– wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
2. Poradnictwo dietetyczne- dietetyk Małgorzata Białdyga
– konsultacje indywidualne
– obliczanie BMI
– planowanie jadłospisów w żywieniu racjonalnym
– planowanie diety ubogoenergetycznej
3. Zdrowie dziecka- mgr Halina Dec, mgr Barbara Tkocz
– konsultacje indywidualne
– zabiegi pielęgnacyjne
– zabiegi profilaktyczne
– zachowania prozdrowotne
4. Opieka stomatologiczna lek. stom. Ewa Kuczman Szydło,
mgr Aleksandra Zawilińska
– konsultacje indywidualne
– pokaz techniki szczotkowania
– pokaz środków do pielęgnacji jamy ustnej
5. Pomiary- słuchacze kierunku Opiekunka Dziecięca
– ciśnienia tętniczego
– wagi ciała
– pojemność płuc
6. Nauka samobadania piersi- mgr Renata Baron
7. Organizacja czasu wolnego- mgr Urszula Nowak
– różne formy terapii zajęciowej
– metody rozwoju zdolności manualnych
8. Terapia ruchem- mgr Elżbieta Grzeszek
– zestawy ćwiczeń dla dzieci z problemem nadwagi
– pokazy ćwiczeń
9. Metody pracy z dzieckiem specjalnej troski- mgr Katarzyna
Wójcicka
10. Profilaktyka wad postawy- mgr Leszek Wróbel
IX Raciborskie Targi Zdrowia
- reklama -




![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)
![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)






![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







