
W poniedziałekowej (21.04) Gazecie Wyborczej w dodatku z cyklu "Spacerowniki po Śląsku" ukaże się zeszyt "Spacerkiem po Raciborzu i Rybniku".Spacerownik odkrywa przed czytelnikami ciekawe, warte zwiedzenia, miejsca na Śląsku.
W zeszycie opisana jest trasa spaceru, z zaznaczonymi najciekawszymi obiektami, charakterystycznymi dla miejscowości. Prezentuje: unikatową architekturę, budynki, pomniki, ulice, miejsca, o których warto wiedzieć, a które na co dzień mijamy obojętnie.
/BSp/
- reklama -











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







