Rajd rowerowy „Cztery wieże” z PTTK Racibórz 22 czerwca

Plac Długosza w Raciborzu Jana Długosza, Racibórz, śląskie, Polska

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na rajd rowerowy pod nazwą "Cztery wieże", który odbędzie się 22 czerwca. Start o godz. 8:00 z pl. Długosza w Raciborzu. Uczestnicy przejadą trasą: Racibórz – Gródczanki – Tworków – Meandry Odry – Pogrzebień – Racibórz. Czas przejazdu: ok. 6 godzin, trasa liczy około 75 km po drogach lokalnych i rowerowych.

Free

Patrycja Chomiczewska o nawykach w raciborskiej bibliotece 12 czerwca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

12 czerwca o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka z Pasją". Tym razem podczas spotkania warsztatowego Patrycja Chomiczewska podpowie, jak poznać swoje nawyki, wprowadzić nowe, które dobrze służą oraz wyeliminować te złe, które szkodzą.

– Motywacja do działania oraz ustalanie i realizacja celów to prosta droga do pełnego energii i zadowolenia z siebie życia. Jednak aby była to zmiana na dobre i na długo, musimy nauczyć się czym są nawyki w naszym codziennym życiu – podkreśla raciborska biblioteka. Spotkanie w formie warsztatowej poprowadzi Patrycja Chomiczewska – certyfikowana trenerka mentalna, trenerka biznesu, mentorka kobiet i mówczyni inspiracyjna, ekspertka z zakresu inteligencji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, budowania siły spokoju i odporności psychicznej.

Free

„Nowe show jak z bajki”. Cyrk Korona w Raciborzu 13 czerwca

Plac przy ul. Rudzkiej w Raciborzu Rudzka, Racibórz, śląskie, Poland

13 czerwca o godz. 17:00 na placu między ul. Rudzką a Karola w Raciborzu wystąpi Cyrk Korona. "Nowe show jak z bajki" to plejada światowych artystów z Chile, Ukrainy, Kenii, Węgier, Czech, Brazylii i Polski. – Nieustraszeni kaskaderzy, akrobaci napowietrzni, żonglerzy, gimnastycy i iluzjoniści zapewnią widzom potężną dawkę emocji, ulubione postacie z bajek podbiją serca najmłodszychm a o dobry humor zadba niekwestionowany mistrz humoru, powracający na specjalne życzenie publiczności, clown Carlin Chico – zapowiadają organizatorzy.

Porozmawiajmy o Polsce. Spotkanie w hali widowiskowo-sportowej w Raciborzu 14 czerwca

Hala widowiskowo-sportowa OSiR w Raciborzu Łąkowa 33, Racibórz, śląskie

14 czerwca o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łąkowej 31 w Raciborzu odbędzie się spotkanie z Rafałem Piechem – prezydentem Siemianowic Ślaskich, liderem Polska Jest Jedna oraz ze znanymi dziennikarzeami: Witoldem Gadowskim i Wojciechem Sumliński, sygnatariuszami „Ruchu Odbudowy Polski (ROP)”. – Zapraszamy zarówno zwolenników, jak i oponentów – będzie możliwość wymiany poglądów, zadawania pytań i zakupu nowych pozycji wydawniczych – zachęcają organizatorzy.

Free

Trojok Śląski w DK Strzecha 14 czerwca

Dom Kultury Strzecha w Raciborzu Londzina 38, Racibórz, śląskie, Polska

14 czerwca o godz. 18:00 w DK Strzecha przy ul. Londzina 38 w Raciborzu odbędzie się "Trojok Śląski". W tym roku tym świętem śląskiej pieśni chóralnej będzie uczczona 120. rocznica urodzin Romana Masarczyka. Wstęp wolny. Na wydarzenie zapraszają: Śląski Związek Chorów i Orkiestr Okręg Raciborski, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Raciborskie Centrum Kultury.

Free

„Wyzwolenie czy okupacja? Wkroczenie i stacjonowanie wojsk sowieckich na Górnym Śląsku w 1945 roku” na Zamku Piastowskim 14 czerwca

Zamek Piastowski w Raciborzu ul. Zamkowa 2, Racibórz, śląskie, Polska

14 czerwca o godz. 19:30 w sali konferencyjnej Domu Książęcego na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się wykład i panel dyskusyjny pt. "Wyzwolenie czy okupacja? Wkroczenie i stacjonowanie wojsk sowieckich na Górnym Śląsku w 1945 roku". Gościem dawnej siedziby Piastów będzie dr Janusz Mokrosz. Wstęp bezpłatny.

Free

XIII Gala Zespołu Tanecznego Skaza w Raciborskim Centrum Kultury 15-16 czerwca

Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska

15 i 16 czerwca o godz. 17:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na XIII Galę Zespołu Tanecznego Skaza, która w tym roku wraca do czerwcowego rytmu podsumowania sezonu. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasach RCK i na www.biletyna.pl (sobota: https://biletyna.pl/event/view/id/431494, niedziela: https://biletyna.pl/event/view/id/431495). Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

20zł

Intronizacja Króla Kurkowego 2024 w Muzeum w Raciborzu

Muzeum w Raciborzu ul. Gimnazjalna 1, Racibórz

16 czerwca o godz. 12:00 Muzeum w Raciborzu zaprasza na widowisko historyczne "Intronizacja Króla Kurkowego 2024".
Bractwa kurkowe powstawały w średniowieczu. Były one organizowane przez mieszczan, którzy ćwiczyli strzelanie z kuszy jedynego wówczas dostępnego uzbrojenia. Celem była obrona miasta. Z czasem te grupy przekształciły się w organizacje zwane bractwami strzeleckimi lub bractwami kurkowymi. Bractwa traktowały strzelanie jako sport, ale także jako przysposobienie do działań obronnych swojego miasta. Wraz z postępem w rozwoju uzbrojenia bractwa zaczęły stosować rusznice, muszkiety, a później karabiny, a także broń krótką.

Free

– reklama –