- wydarzenie już minęło.
Slajdowisko podróżnicze „Droga do Camino” w bibliotece na Ostrogu 16 grudnia

Swoimi doświadczeniami z przebycia tej niezwykłej trasy podzielą się Dominika Karpińska i Ania Zganiacz-Kupka.
Biblioteka na Ostrogu zaprasza na wydarzenie poświęcone słynnemu szlakowi pielgrzymkowemu – Camino de Santiago. Spotkanie w ramach Klubu Przyjaciół Biblioteki odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki przy ul. Bielskiej 12.
Uczestnicy będą mieli okazję wyruszyć w podróż śladami wędrowców, którzy podążają do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Swoimi doświadczeniami z przebycia tej niezwykłej trasy podzielą się Dominika Karpińska i Ania Zganiacz-Kupka. Prelegentki opowiedzą o malowniczych krajobrazach, spotkaniach z innymi wędrowcami oraz o przygodach i refleksjach towarzyszących wędrówce.
Choć Camino de Santiago posiada głębokie korzenie religijne, obecnie przyciąga osoby z różnych zakątków świata, które poszukują inspiracji, wytchnienia i głębszego sensu w doświadczeniu codziennej drogi. Podczas spotkania zostaną przedstawione zdjęcia z trasy, praktyczne wskazówki i szereg ciekawostek związanych z tym szlakiem. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich zainteresowanych fenomenem tej historycznej trasy.

oprac. /kp/
– reklama –






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








