Wiosenny Jarmark Kwiatów, Zdrowej Żywności i Rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu 25 kwietnia

Kwiaty, regionalne produkty, rękodzieło i atrakcje dla całych rodzin – tak zapowiada się Wiosenny Jarmark Kwiatów, Zdrowej Żywności i Rękodzieła.
Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszają mieszkańców regionu i turystów na Wiosenny Jarmark Kwiatów, Zdrowej Żywności i Rękodzieła. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 kwietnia na terenie zamkowego dziedzińca i będzie okazją do wspólnego powitania wiosny w otoczeniu kwiatów, regionalnych produktów i twórczości lokalnych rzemieślników.
Podczas jarmarku odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą wystawców prezentujących rośliny ogrodowe, sadzonki i różnorodne produkty związane z wiosenną aranżacją ogrodów i balkonów. Nie zabraknie także stoisk z rękodziełem, regionalnymi wyrobami i zdrową żywnością przygotowywaną przez lokalnych producentów.
Jednym z elementów wydarzenia będzie otwarcie ogródka pod żaglami, który stanie się przestrzenią spotkań i odpoczynku dla uczestników jarmarku. Organizatorzy zaplanowali również program artystyczny z koncertami, a wieczorem na dziedzińcu zamkowym odbędzie się widowiskowy pokaz fire show.
Na uczestników wydarzenia czekać będą również ogródki gastronomiczne, w których będzie można spróbować różnorodnych potraw i przekąsek. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych gości – dla dzieci przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw.
Wiosenny jarmark ma być nie tylko okazją do zakupów, ale również do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze oraz poznania oferty lokalnych twórców i producentów. Organizatorzy zachęcają także wystawców zainteresowanych udziałem w wydarzeniu do zgłaszania się telefonicznie pod numerem 32 414 02 33.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/
– reklama –




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





