- wydarzenie już minęło.
Wokół Annapurny z Michałem Worochem. Spotkanie w raciborskiej bibliotece 7 czerwca

Michał Woroch opowie o tym, co podczas wyprawy Annapurna Circuit, okazało się największym wyzwaniem, nie zabraknie również zdjęć i opowieści z Dachu Świata.
7 czerwca o godz. 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z Michałem Worochem – podróżnikiem i fotografem, który udowadnia swoimi wyprawami, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji każdy może wyruszyć w podróż do najdalszych krańców świata – na przekór ograniczeniom fizycznymi i mentalnymi.
Plan wydawał się prosty. W 2021 r. Michał Woroch i Bartosz Mrozek postanowili pokonać 200 km trasy Annapurna Circuit, kultowego nepalskiego trekkingu, który co roku przemierzają wędrowcy z całego świata. Woroch i Mrozek poruszają się na wózkach, na wyprawę w Himalaje skonstruowano specjalne łaziki elektryczne, dzięki którym obaj podróżnicy mogli zdobywać kolejne kilometry wysokogórskiego szlaku. W bibliotece Michał Woroch opowie o tym, co podczas tej wyprawy okazało się największym wyzwaniem, nie zabraknie również zdjęć i opowieści z Dachu Świata.
Michał Woroch to podróżnik i fotograf, laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki „Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę”. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: „National Geographic”, „Adventure Journal”, „Explorersweb”, „Traveler”, „Podróże”, „Globetrotter”, „Zwierciadło” i „Duży Format”.

oprac. /kp/
– reklama –




![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

.jpg)




![Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal Średniowieczny na raciborskim zamku [ZDJĘCIA] Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal średniowieczny na raciborskim zamku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-sredniowieczny-zamek-raciborz.jpg)
