18.11 w Sądzie Rejonowym zakończył się proces sześciosobowej szajki wymuszającej haracze od restauratorów i właścicieli sklepów.
Główny oskarżony został skazany na cztery lata pozbawienia wolności, drugi na trzy lata i dziewięć miesięcy, trzeci na trzy lata. Pozostali podejrzani dostali wyroki w zawieszeniu lub grzywnę. Żaden z nich nie przyznał się do zarzucanych czynów. Szajka składała się z siedmiu raciborzan w wieku 19-23 lat. Działali w 2001 r. według podobnego schematu. Właścicielowi lokalu składali propozycję "ochrony" za nieokreśloną sumę.
Więcej w Nr 49 Nowin z dnia 3 grudnia 2003r.






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)


![Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026 [ZDJĘCIA] Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/rtw-raciborskie-towarzystwo-wioslarskie.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









