15 lat Gazety Informator 2006-2021

Ostatnie dni grudnia i przełom roku są okazją do składania życzeń wszelkiej pomyślności, snucia planów na przyszłość ale i czasem podziękowań i przeprosin.

Skłania nas ku temu okres Świąt Bożego Narodzenia, łamanie opłatkiem przy wigilijnym stole oraz witanie nowego roku. I tak nadchodzą te dni, w których w ten sposób „układamy sobie” myśli i relacje. Tworzymy wizje, stawiamy priorytety, nazywamy nadzieje, robimy rachunki sumienia.

- reklama -

Nie przypadkowo ten redakcyjny tekst zaczynam od refleksyjnego wstępu – kończy się właśnie piętnasty rok wydawniczy dwutygodnika regionalnego Gazeta Informator, który trzymają Państwo w rękach. Piętnaście lat temu, w sierpniu 2006 roku ukazał się pierwszy numer gazety, która wówczas nosiła nazwę Gazeta Informator Raciborski. Była to pierwsza bezpłatna gazeta jaka ukazywała się na ziemi raciborskiej. Wydawnictwo Raciborskie Media rozwijało tytuł, zmieniała się szata graficzna, winieta oraz zasięg kolportażu. Początkowo pismo ukazywało się w Raciborzu, później stopniowo w powiecie raciborskim. Następnie przez kilka lat gazeta wydawana była w trzech powiatach: raciborskim, wodzisławskim i kędzierzyńsko – kozielskim, gdzie ukazywała się z odrębnymi dla powiatów treściami. Wydawnictwo w tym czasie zmieniło nazwę na Wydawnictwo Agencja Reklamowa R-Media, zaś co warto podkreślić, od początku prowadziło również portal raciborz.com.pl (pierwszy portal w regionie, działający od 2001 roku). Zmieniło się logo firmy oraz rozszerzył się zakres wykonywanych usług. Agencja przechodziła w kierunku internetu, wykonuje dziś serwisy internetowe, prowadzi internetowe kampanie reklamowe.

Stopniowo zmieniała się też szata graficzna oraz tematyka artykułów. Dwutygodnik regionalny Gazeta Informator w ostatnich latach odchodził od aktualności bieżących na rzecz treści regionalnych, publicystycznych i ponadczasowych. Misja wydawnicza uległa zdecydowanej zmianie od roku 2019, kiedy to wydawnictwo przystąpiło do Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE, w ramach którego realizowany jest program na rzecz wzmacniania gospodarczego Subregionu Zachodniego. Stąd wyraźnie wyodrębniona w gazecie część gospodarcza o nazwie PLUSYdlaBIZNESU, a w niej treści publikowane w trzech osiach priorytetowych: jakość życia, środowisko; rynek pracy, edukacja; integracja i współpraca gospodarcza. W konsekwencji, w minionym roku kolportaż rozszerzony został o wiele punktów Subregionu Zachodniego.

Czytaj ciąg dalszy na stronie gazetainformator.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj