Szpital- stan zaawansowania

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk poinformował w trakcie sesji Rady Powiatu Raciborskiego w dniu 30.12.2003 r. o stanie zaawansowania robót przy budowie Szpitala.


W budynku A (tzw. blok łóżkowy) na wysokim parterze funkcjonuje już Oddział Dziecięcy, w całości przeniesiony z ul. Bema (stary Szpital).
Na I piętrze tegoż budynku, gdzie znajduje się Oddział Ginekologiczno – Położniczy, jak to określił Adam Hajduk- prace wykonane są już w 95 %. Druga część należąca do tego oddziału znajduje się w bloku C. Trwają tam właśnie prace adaptacyjne, zmierzające do przystosowania położnictwa do najnowocześniejszych metod rodzenia (porody w wannie, porody rodzinne).
Piętro II Bloku A zarezerwowane dla Oddziału Chirurgii. Jak poinformował Wicestarosta- prace są w stu procentach zakończone, oddział jest zamknięty, w tej chwili będzie tam podłączany sprzęt medyczny.Po lewej stronie III piętra umiejscowiony jest Oddział Wewnętrzny, który w całości już funkcjonuje. Został on w całości przeniesiony z innych pomieszczeń przy ul. Gamowskiej. Po prawej stronie znajduje się Oddział Okulistyczny, który obecnie czeka na doposażenie w drzwi do gabinetów zabiegowych. Przekazany zostanie do użytku tuż po nowym roku.
Na IV piętrze znajduje się Pulmunologia, która podobnie jak Oddział Wewnętrzny, przeniesiona została wewnątrz szpitala na Gamowskiej. Z Pulmunologią sąsiadować ma Kardiologia. Z uwagi na to- mówił Adam Hajduk- że nie możemy przenieść naraz wszystkich oddziałów wewnętrznych z Bema na Gamowską, ponieważ musi być opieka lekarzy, ten oddział będzie przeniesiony w ostatniej kolejności, ale prace są na nim zakończone.V piętro jest wyłączone z inwestycji w tym roku. Na VI piętrze (w jednej jego części) gdzie powstaje Oddział Laryngologiczny, prace są najmniej zaawansowane. Dzieje się tak dlatego, iż, jak mówił Adam Hajduk- myśmy zdecydowali dość późno, że ta Laryngologia będzie funkcjonowała oddzielnie. Po prawej stronie tego poziomu, będzie w pierwszych miesiącach nowego roku powstawał nowy Oddział Dermatologiczny.
Na 85 % określił Wicestarosta poziom wykonania prac przy powstawaniu Sterylizatorni. Ostateczne oddanie jej do użytku przewidziane zostało na ok. 15- 16 stycznia.
Na parterze bloku B w tej chwili działa już Apteka. Zakończono również prace na wysokim parterze gdzie powstaje Laboratorium Analityczne. Przygotowano tam również pomieszczenia dla rentgena.
Myślę, że przeprowadzka pozostałych oddziałów rozpocznie się ok. 15 stycznia – zakończył sprawozdanie Adam Hajduk- …tak by końca lutego (zgodnie z uchwałą Rady Powiatu) wszystkie oddziały które mają funkcjonować na Gamowskiej, już tam funkcjonowały.


/wt/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. na IV piętrze jest pulm-O-nologia a nie pulm-U-nologia… jeśli informacje przekazywane staroście są tak wiarygodne jak kompetencja osoby piszącej artykuł, to nie dziwi mnie, że jest źle w szpitalu raciborskim…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here