Czapka już pusta….

Akcja Czapka św. Mikołaja odbywała się we współpracy z Stowarzyszeniem Wolontariuszy Miasta Raciborza od 8.12 – 20.12. Składamy zatem podziękowania dla Darka Łukoszka, Mirka Szurowskiego oraz Magdy Stępień za pomoc przy organizacji akcji. Dziękujemy również wszystkim osobom, które kwestowały w miniMalu oraz funkcjonariuszom Straży Miejskiej, którzy z wielkim zapałem pomagali nam. O CO CHODZIŁO W AKCJI…
Uczniowie raciborskich szkół ponadgimnazjalnych kwestowali w sklepie Mini Mal na rzecz najuboższych dzieciaków z Raciborza. Zebrali 8126 różnych produktów (czekolad, batoników, cukierków, chipsów, soków, pomarańczy, mandarynek, jabłek itp.), z których później zrobiliśmy 803 paczki świąteczne dla naszych koleżanek i kolegów umilając im przy tym ubiegłe święta Bożego Narodzenia.

Z ŻYCIA MIKOŁAJA…
Nie chciałbym, aby to co napiszę odebrano jako wycinek mojego pamiętnika, ale wydaje mi się, że to co zaobserwowałem jest warte podzielenia się…
Wraz z pomocnikiem przeszedłem około 300 domów. Podzieleni byliśmy na dwie (czasem trzy) grupy. Z wejściem w progi pierwszego mieszkania przeżyłem szok. Nie zdawałem sobie sprawy co oznacza słowo bieda. Dwu-pokojowe mieszkanie, 7 osób w rodzinie w tym jedna ciężko chora. Ojciec zarabiający 500zł + dodatek 400zł na chorą żonę. Nie zapomne dziecka, które podbiegło do mamy i powiedziało: „Mamo! Patrz! Cukier!!!”, nabrało jego garść i wsypało ją sobie do buzi. Jest to wspaniałe przeżycie, kiedy podbiegające dziecko, łapie Cię za spodnie, szarpie i krzyczy „Mikołaju! Mikołaju! Wreszcie przyszedłeś!!!”. Nie raz zakręciła mi się łezka w oku. Matki płaczące i dziekujące nam za to, że przyszliśmy… Nie jestem w stanie tego opisać, ale na pewno utwierdziło mnie to, że warto robić takie akcje!
Jeszcze raz dziękuję osobom, które wrzucały swoje zakupy do naszych koszyków. Sprawiliście Państwo tym dzieciakom strasznie dużo frajdy.

- reklama -

Więcej zdjęć na www.mrm.raciborz.com.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here