Eliminacje do II Raciborskiej Giełdy Talentów [ZDJĘCIA]

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Raciborza po raz kolejny rywalizowali o możliwość zaprezentowania swych artystycznych talentów podczas finału Giełdy Talentów.

- reklama -

 

26 kwietnia na scenie Raciborskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje do II Raciborskiej Giełdy Talentów – konkursu, który ma na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych artystycznie uczniów z Raciborza.

W zmaganiach rywalizowali wokaliści, instrumentaliści, soliści, duety, zespoły, tancerki oraz iluzjoniści prezentujący sztuczki karciane. Talenty raciborzan oceniało jur, w składzie:Agnieszka Busuleanu-Jaksik (wokalistka Grupy Bez Nazwy i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu), Adam Sobierajski (artysta operowy, tenor – solista m.in. Opery Śląskiej w Bytomiu) oraz Zbigniew Foryś (multiinstrumntalista, kompozytor i wokalista, grający z zespołem Lombard i Zbigniew Foryś Band).

Do finału Giełdy Talentów, która odbedzie się 6 maja o godzinie 17.00 w RCK-u zakwalifikowali się: Wiktor Kubala z zespołem, duet: Kamil Klimek i Ola Figurniak, Julia Sobota, Juan Jose Sanchez-Kwiecień, Agata Pawłowska, duet: Oliwia Kostka i Tomasz Lis oraz Marcelina Polednik. 

Organizatorem Raciborskiej Giełdy Talentów jest Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz wraz z Raciborskim Centrum Kultury.

 

oprc. /mh/

fot.: RCK

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here