Prokuratura się odcina

Pięciu radnych zawiadomiło miejscową prokuraturę o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa przez Tadeusz Wojnara i Marię Wiechę. Prokurator rejonowy Janusz Smaga nie chce jednak zajmować się sprawą i wystąpił do Prokuratury Okręgowej o przekazanie jej innej jednostce.Zawiadomienie zgłosili Piotr Ćwik, Roman Gnot, Ryszard Frączek, Wiesław Jacheć i Wojciech Ziajka. Ich zdaniem byli radni Wojnar i Wiecha "uzurpując sobie prawo do mandatu radnego gminy Racibórz, bezpośrednio uczestniczą w sesjach Rady Miasta, a Tadeusz Wojnar przewodniczy tym obradom…"

Więcej w Nr 7 Nowin z dnia 11 lutego 2004r.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Szanowny A-F.Problem to pan masz ale ze sobą.Fakt,że martwi mnie los nauczycieli jest wynikiem posiadania przezemnie ludzkich uczuć,których panu zdaje sie nieco brak.Osobiście nie widze sprzeczności w tym co pisałam. Nadal martwi mnie los mojego dziecka,które związało się już emocjonalnie ze swoją szkołą, klasą(dziećmi) i nauczycielami. Nie wiem czy w innych szkołach gryzą i prawdę powiedziawszy nie mam ochoty sprawdzać.

  2. Na czym mi zależy to ja wiem i wydawało mi się, że wyraziłam to jasno (widac nie dość jasno jak dla szanownego A-F).Cóż, pewno często musiał pan zmieniać szkoły z powodu ich likwidacji. Widzę, że dalsza rozmowa z panem jest bezcelowa, bo pan i tak wie swoje i się z tym zgadza. Szkoda tylko, że przez takich jak pan mogą ucierpieć dzieci. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak życzyć panu spokojnego i zapewne niczym nie zmąconego snu. Dobranoc

  3. Wybacz szanowna mamo ale hasło „dzieci” w Twoich wypowiedziach brzmi strasznie pusto i instrumentalnie ( jako podpora i jedyny argument do podpierania swoich racji). Szkół nie zmieniałem (a znam tych co zmieniali ale nie wpłynęło to na pogorszenie ich edukacji). Dobranoc

  4. Ludzie,o co tu chodzi? Przeciez te budynki nadal pozostaną w gestii miasta i nadal trzeba będzie płacić za remonty, prad i ogrzewanie. Tłumaczenie, że to przyniesie oszcędności juz widzimy – to stłoczenie uczniów w ponad 30 – osobowych klasach. A sprzedaz lub wynajem pomieszceń naterenach tychze szkół przyniesie szkody wychowawcze. Studenci to dorośli ludzie – często palący i nie tylko. Kto będzie im zwracał uwagę na jednym podwórku szkolnym?

  5. Homo chodzi o to, żeby zwolnić nauczycieli.Duża część radnych w radzie miasta to nauczyciele. (Ludzie ludziom zgotowali ten los…) Część z nich chce doprowadzić do powiększenia PWSz, bo będą mieli ciepłe posadki….

  6. Pan prezydent chce likwidacji szkół, żeby zaoszczędzić kasę. Jest 100 tys. do wskazania panu prezydentowi do zaoszczędzenia na działalności MCI. Czytajcie „Żerujące MCI”

  7. Ciekawe czy ta rada ugnie się pod żądaniami rodziców? Czy są już jakieś rozwiązania tej trudnej sytuacji? Ale pewne problemy tego miasta zostaną oczywiście przysłonięte sprawą utraty mandatów przez pana Henryka Mainusza i Stanisława Mikę, bo naruszyli przepis antykorupcyjny i najwięsza dyskusja będzie się toczyć wokół tego tematu.

  8. Można na jakiś czas zachować tę szkołę jeśli rodzice przy najbliższym spotkaniu wymuszą na prezydentach by sprzedali tą bezsensowną i bezużyteczną makietę ACAPULCO,za którą wydali grube pieniądze ( razem z dokumentacją i jakąś karą to około 450 tyś). Na to potrafią nasi „roztropni” gospodarze wydawać kasę!!!.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here