W harmonii z przyrodą

W dniu 22.04.2004. W Gimnazjum nr 1 w Raciborzu odbyła się II edycja powiatowego konkursu ekologicznego pod hasłem ,,W harmonii z przyrodą”. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Prezydent Jan Osuchowski. Uczestniczyło 11 drużyn z gimnazjów: G1, G2, G3, G4, G5, Gimnazjum Dwujęzyczne i Gimnazjum Społeczne z Raciborza, Gimnazja z Rud, Nędzy, Szonowic i Pietrowic Wielkich. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach interdyscyplinarnych wykorzystujących wiadomości z matematyki, chemii, biologii do rozwiązywania zadań i problemów o tematyce ekologicznej. Uczestnicy prezentowali kalambury, selekcjonowali śmieci, tworzyli łańcuchy pokarmowe, wykonywali doświadczenia chemiczne i obliczali zyskowność inwestycji instalacji gazowej w aucie.

Konkurs przygotowały nauczycielki G1 w Raciborzu Marzena Bugiel, Karina Lipowska, Anna Kobylnik, Małgorzata Trojańska i Katarzyna Adamek.

- reklama -

Nagrody fundował Wydział Ochrony środowiska Urzędu Miasta w Raciborzu.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Gimnazjam nr 1 w Raciborzu
w skaładzie:
1.Karolina Pater
2.Latacz Mateusz
3. Bartosz Koczenasz
opiekun: mgr Danuta Swadźba

II miejsce:Gimnazjum nr 2 w Raciborzu
W składzie:
1.Krzysztof Kochel
2.Tomasz Wyleżych
3. Tomasz Joniczko
opiekun: mgr Ewa Nizio

III miejsce: Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
W składzie:
1.Adam Kubiczek
2.Magdalena Kondys
3.Agnieszka Kubiczek
opiekun: mgr Anna Kucharczyk

Komisja konkursowa rekrutowała się z osób bezstronnych, niezwiązanych z żadną z drużyn biorących udział w konkursie.
W skład komisji wchodziły panie Grażyna Lampart – doradca metodyczny chemii, Danuta Miensopust – przedstawiciel Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Magdalena Biela i Małgorzata Krawiec przedstawicielki Wydziału Ochrony środowiska Urzędu Miasta w Raciborzu.
Konkurs był główną imprezą obchodów Tygodnia Ziemi w Gimnazjum nr1 w Raciborzu. W placówce odbyło się wiele innych imprez dotyczących tego święta. Gimnazjaliści z „Jedynki” między innymi wzięli udział w konkursach: na najciekawszą budowlę z surowców wtórnych, ulotkę zachęcającą do oszczędzania wody, ekologiczny wystrój klasy, najciekawszy eko-wiersz w języku angielskim, niemieckim lub polskim.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here