Tańczyć z „Uśmiechem” na „S”

28. kwietnia w Raciborskim Domu Kultury Anna i Stanisław Skomorowscy _ tancerze – choreografowie oraz Danuta Adamczyk – znawczyni folkloru oceniali 35 pokazów tanecznych zgłoszonych na konkurs tańca w V Powiatowym Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Raciborskie Centrum Kultury. Jurorzy oceniali dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, dobór muzyki, dobór i estetykę kostiumów oraz rekwizytów, technikę, ogólny wyraz artystyczny, a także wartości wychowawcze prezentacji 28 zespołów tanecznych. Tancerze rywalizowali w formach: tańca towarzyskiego, miniatury tanecznej, inscenizacji tanecznej, widowiska tanecznego, zespołu folklorystycznego i tańca nowoczesnego.
Najwyższą kategorię „S” jury przyznało Zespołom Tanecznym „Uśmiech”3 i „Uśmiech”B z GZOKSiT w Tworkowie, gdzie choreografem jest Ilona świerczek.
Wyróżnienie I stopnia uzyskały: Zespoły Taneczne „Uśmiech”4 i „Radość” oraz Zespół Folklorystyczny „Uśmiech” _ wszystkie prowadzone przez Ilonę świerczek w GZOKSiT w Tworkowie.
Wyróżnienie II stopnia pozyskały zespoły taneczne: „Uśmiech”A z GZOKSiT w Tworkowie za prezentację w choreografii Ilony świerczek, „Jazz Dance” z Gimnazjum 4 w Raciborzu prowadzony przez Dominikę Sztukę, „Puls” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy _ choreograf Sylwia Linek.
Wyróżnienie III stopnia przyznano zespołom tanecznym: „Zygzak” ze świetlicy Opiekuńczo _Terapeutycznej w Wojnowicach _ Aldona Krupa, „Uśmiech”2 z Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji w Tworkowie _ Ilona świerczek, „Gwiazdeczki” z Publicznego Gimnazjum w Kornowacu _Bogusława Zimerman, „Kwartet” z Zespołu Szkolno-Gimnazjalenego w Nędzy _ Sylwia Linek, „Tańczące psotki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samborowicach _Ilona Gawlica.
Podsumowując pokaz, jurorzy podkreślili znaczenie pracy artystycznej grupy nowych instruktorów tańca, którzy wykazali duże zaangażowanie i kompetencje zarówno pedagogiczne jak i choreograficzne. Wszystkim tancerzom, którzy w tym przeglądzie nie zostali wyróżnieni, znawcy tajników tańca polecają pracę nad wykończeniem gestu i zwrócenie uwagi na wykorzystanie sceny.

/BSp/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here