nowiny

Na pierwszej stronie „Nowin raciborskich” tytuły „Czas brać się do roboty”, „Nic nie zdziałali” zapowiadają artykuły o funkcjonowaniu Rady Miejskiej.

W pierwszym mowa jest o końcu sporu dotyczącego legalności uchwał Rady. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uznał za nieprawne działania wojewody m. in. pozbawienie mandatu radnej Marii Wiechy. Decyzja sądu była prosta ze względu na błędy proceduralne prawników przygotowujących wnioski wojewody. Dziennikarz w związku z powyższym wzywa prezydenta oraz radnych do zakasania rękawów i wzięcia się do roboty, aby na sesjach poważnie dyskutowano, a nie ciągle się spierano. Rozwinięcie tych spostrzeżeń i opis sytuacji znajdziemy na stronie trzeciej w tekście Grzegorza Wawocznego „Kompromitacja wojewody”.


Drugi, wspomniany artykuł traktuje o przegłosowaniu na Radzie uchwał dotyczących sprzedaży Kamienioka pod centrum handlowe. Pomimo niedawnego protestu kupców w trakcie sesji nie było żadnej dyskusji, ani nie odniesiono się do argumentów protestujących, nie zgodzono się także na obniżenie stawek na targowisku. „Wrażenia na władzach nie zrobiła nawet groźba zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.”


W środku numeru znajdziemy również relację z wizyty w Raciborzu ambasadora Rzeczpospolitej w Pradze Andrzeja Krawczyka oraz artykuł „Kapłan i naukowiec” Krystiana Niewrzoła przybliżający czytelnikom postać ks. Konrada Glombika, raciborzanina, obecnie dyrektora Radia Plus Diecezji Opolskiej. Poza tym jak zawsze wiele relacji z wydarzeń i imprez odbywających się w naszym mieście i powiecie.


„Nowiny Raciborskie” nr 18, z 27.04.2004.


/b/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here