Małe co nieco Kubusia Puchatka na deskach „Strzechy”

27 kwietnia na scenie Domu Kultury „Strzecha” wystąpiło 18 teatrów szkolnych z powiatu raciborskiego w ramach V Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Raciborskie Centrum Kultury.
Zwycięzców konkursu wyłoniło jury w składzie: Grażyna Tabor – instruktor teatralny RCK, Bernadeta Chłapek – przedstawiciel powiatu, Irena Sauer – instruktor teatralny ośrodków kultury w Wodzisławiu, które oceniało przede wszystkim: dobór repertuaru, opracowanie dramatyczne, reżyserię, kulturę mowy, scenografię i ogólny wyraz artystyczny. Laureatami pierwszego miejsca zostali aktorzy teatru „Puch” ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu, prezentujący przedstawienie „Wizytacja w szkole Kubusia Puchatka” w reżyserii Anny Piaseckiej. Drugie miejsce przyznano Zespołowi „Teatrzyk” również z SSP 15 w Raciborzu za przedstawienie „Zielony Kapturek” przygotowane pod kierunkiem Bożeny Szczypki i Anity Raczkowskiej. Równolegle drugie miejsce zajął teatr „Dżaba” ze świetlicy w Zabełkowie prowadzony przez Iwonę Krupę za przedstawienie „Tu mnie nie znajdą”. Trzecie miejsca ex equo zajęły: „Strefa” ze Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” za „Calineczkę” w reż. Małgorzaty Szatanek i „Teatr Trzynastka” z SP13 w Raciborzu za spektakl „Jak Jaś Wędrowniczek uratował gąski Sierotki Marysi – w krainie baśni” w reż. Zdzisławy Bobek i Elżbiety Kocyłowskiej. Komisja oceniająca wyróżniła: teatr „Powsinoga” z SSP 15 za interesujące obrazy sceniczne w przedstawieniu „Stop przemocy” w reż. Joanny Chrzanowskiej – Rybeczki i Katarzyny Halfar, teatr „Piątka” ze Szkoły Podstawowej w Krzanowicach za wysoką kulturę słowa w prezentowanych spektaklach „Witaj Europo” i „Pani Twardowska” w reż. Anidy Kamar oraz „Zespół teatralny klas I-III” ze Szkoły Podstawowej w Nędzy za przedstawienie „Jaś i Małgosia” w reż. Anny Neuhof i Sylwii Linek.
W kategorii teatru młodzieżowego laur zdobył zespół „Tartek”ze Schroniska dla Nieletnich za przedstawienie „Blue Valentain” w reż. Magdy Przybysz. Drugie miejsce zajął „Adaptus” z ZSOMS w Raciborzu za występ „świtezianka albo sport czy nauka” w reż. Ilony Górki. Trzecie miejsce „PRO – forma” ze Schroniska dla Nieletnich za spektakl „Kartoteka Dobra i Zła” w reż. Jolanty Zubko.

/BSp/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here