Pomocna dłoń

W tym roku szkolnym bardzo owocnie współpracowali uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Raciborzu z Domem Samotnej Matki z Dzieckiem MAJA.

W tym roku szkolnym bardzo owocnie współpracowali uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Raciborzu z Domem Samotnej Matki z Dzieckiem MAJA. Współpraca trwa już od lat, w tym roku jednak pomiędzy mieszkańcami MAJI a gimnazjalistami nawiązała się prawdziwa nić przyjaźni.
Wszystko zaczęło się od wizyty uczniów G4 w domu MAJA w okresie świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowali oni krotki program z wierszykami i piosenkami dla dzieci pt. „Chodź, pomaluj mój świat”. Mieszkańcy domu chętnie włączyli się do zabawy. śmiechom i żartom nie było końca. Podczas wspólnego śpiewania uczniowie wręczyli dzieciom symboliczne upominki. Atmosfera tego spotkania była naprawdę magiczna i niepowtarzalna. Czuli to zarówno mieszkańcy domu MAJA jak i gimnazjaliści. Cała drogę powrotną byli pod wrażeniem tego spotkania i już wtedy wiadomo było, że to nie ostatnie takie spotkanie. Długo jeszcze młodzież dzieliła się swoimi przeżyciami nie tylko z kolegami, ale też z nauczycielami. „Tego, co czułam śpiewając i bawiąc się z tamtymi dzieciakami nigdy nie zapomnę. I nikt mi tego nie odbierze.” _ mówiła jedna z uczennic.
Uskrzydleni tym spotkaniem uczniowie i nauczyciele postanowili zacieśniać powstałą więź. Obecnie w szkole trwa akcja zbiórki środków czystości dla domu MAJA. Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę i bardzo się w nią zaangażowali. Chcą pomagać swoim przyjaciołom. No i cieszą się, bo ta akcja to świetny „pretekst” do kolejnego miłego spotkania.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here