Kolejna decyzja

Już po raz drugi została wydana decyzja o wybudowie w Raciborzu, stacji paliw PKN Orlen.

Pierwszą decyzję lokalizacyjną prezydent wydał w kwietniu br. potwierdzając budowę stacji w miejscu wskazanym przez inwestora. Jednak koncern odwołał się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach, ponieważ jednym z warunków jest zakaz tankowania i postoju na niej tirów. Kolegium przyjęło odwołanie Orlenu uchylając decyzję prezydenta. Ze względów ekologicznych przeciwko inwestycji buntują się meszkańcy miasta. Uwzględniając zastrzeżenia SKO, ale także sprzeciw raciborzan, Osuchowski wydał decyzję raz jeszcze. Jednak Orlen czeka kolejne odwołanie, ponieważ z decyzji nadal nie zniknął zakaz postoju tirów, a na to koncern nie może przystać.
O zmianie planu budowy stacji może zdecydować jedynie nowy plan zagospodarowania miasta, jasno zabraniający jej powstania w tym miejscu, ale musiałoby to nastąpić przed rozpoczęciem robót ziemnych.


Więcej czytaj w "Nowinach" nr 40 z 2004r.

- reklama -
- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. PANIE OSUCHOWSKI – JAK CHCE PAN MIEĆ KOLEJNĄ STACJĘ BENZYNOWĄ W RACIBORZU TO PROSZĘ SIĘ PRZEPROWADZIĆ NA ŁĄKOWĄ I ŻYĆ Z CZYMŚ TAKIM POD OKNEM. NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE I ZACZNIJ WYDAWAĆ MĄDRE DECYZJE, NA RAZIE MA PAN NA SWOIM KONCIE SAME NIEWYP

  2. TYLKO NIE TO!!!
    Mieszkam na tej ulicy i nie chcę codziennie oglądać stacji Orlenu i człowieka, który wydał na jej budowę decyzje. Niech mieszka dalej na swoim miejscu. Zastanawia mnie to, czy decyzje taką wydał dla pieniędzy, czy też inne były tego pow

  3. Dlaczego gwara budzi tyle emocji, pewnie wynika to z kompleksów Ślązaków, jak też mieszkańców napływowych, a przecież wystarczy sięgnąć do tekstów wielkich pisarzy polskich i u nich znajdziemy piękne staropolskie słowa:gościna, podzim, łoński rok, kocybajka, jutrznia i inne już dawno nieużywane w codziennej polszczyźnie, a zachowane jeszcze w gwarze śląskiej. Autorom komentarzy życzę bezemocjonalnej refleksji.

  4. Kurcze czemu ludziom przeszkadza gwara! Ludzie stąd pochodzicie, a jak coś wam nie pasi to sie wyprowadzcie! A tak pozatym to 15 to beznadziejna buda! Rodzice apeluję: NIE ZAPISUJCIE DZIECI DO SSP15!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here