Podatek do zwrotu

Mieszkańcy Miejskiego Zarządu Budynków otrzymali rozliczenia za centralne ogrzewanie z podwójnym VAT-em. Stało się tak ponieważ pierwszy raz VAT płaci wspólnota mieszkaniowa kupując ciepło od dostawcy.

Tym sposobem niektórzy mieszkańcy zamiast dostać zwrot, musieli dopłacić. Interwencje lokatorów zmotywowały MZB do sprawdzenia czy coś można w tej kwestii zmienić. Zwrócono się z tym problemem m.in. do GUS-u, który orzekł, iż rozliczanie ciepła nie jest przecież działalnością nastawioną na uzyskanie dochodu, więc ustalono, że mieszkańcy nie będą płacili za cetralne ogrzewanie podwójnego VAT-u.


Więcej czytaj w "Nowinach" nr 41 z 2004r.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Mateusz to wspaniały, mądry i bardzo pracowity uczeń. Nie uczę go na co dzień, ale miałam okazję z nim pracować. Zawsze z wielkim zaangażowaniem i zapałem podchodzi do każdego zadania i wszystko wykonuje ponad miarę. Cec*e się jeszcze wysoką kulturą osobistą, zawsze już z daleka mówi „dzień dobry”. Wiedza o Uni Europejskiej nawet na tym poziomie jest już bardzo trudna, dlatego podziwiam, że kolejny raz wykonał taki kawał „dobrej roboty”. Gratuluję, podziwiam i pozdrawiam.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here