Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny z okazji świąt Bożego Narodzenia stał się już tradycją naszego przedszkola. Kiermasz świąteczny z okazji świąt Bożego narodzenia zagościł na dobre na liście imprez i uroczystości przedszkolnych . Czekają na niego dzieci i rodzice.
Rozpoczyna się on od połowy grudnia i trwa do samych świąt. Kolorowe stroiki, złotowłose anioły i gwiazdkowe świeczniki zachęcają rodziców do kupowania. Prace są tym cenniejsze ,iż zostały wykonane przez dzieci ze wszystkich grup wiekowych . Rodzice słuchając opowieści swych pociech na temat przygotowań do kiermaszu nie mogą się doczekać aby podziwiać ich twórczość. Rodzice znając cel kiermaszu z dużym zapałem i ofiarną ręką kupują ozdoby.
Dzieci i w tym roku nie szczędziły sił i pracy przygotowując swe wyroby gdyż wiedzą , że za zebrane w ten sposób pieniądze pojadą w maju na wycieczkę autokarową . W roku ubiegłym wszystkie grupy przedszkolne były na wycieczce w Bukowie , a grupy starsze dodatkowo zwiedzały Pszczynę. Wycieczki autokarowe są także naszą tradycją i dostarczają dzieciom wiele radości , niezapomnianych przeżyć i wrażeń . W tym roku planowane są również dwie wycieczki . Gdzie pojadą nasi wychowankowie pozostaje na dzień dzisiejszy tajemnicą.

Mgr Ewa Muzia
.

- reklama -
- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Wiedza o mieście w którym się mieszka odniesie pozytywny skutek w przyszłości w działaniach tych młodych i wspaniałych ludzi. Mało się mówi o nauczycielach „czwórki”. Z zasady lepiej nie mówić od złej strony, ale ja powiem, że Ci kreatorzy wzorów w małym stopniu mają wypełniony rozum wiedzą o społeczności lokalnej co udziela się w małej aktywności w komunikacji z innymi zorganizowanymi strukturami społecznymi.

  2. Jakiego wyzwolenia miasta? Czy takiego, które obróciło to miasto w kupe gruzy, spaliło kościoły i wymordowało ludzi? Czy takiego wyzwolenia, o którym kłamliwie głosi napis na pomniku żołnierzy radzieckich? Czy aby tym nauczycielom nie pomyliły się epoki? Cóż, wielkie oburzenie wywołało nazwanie przez L. Dorna części ludzi z wyższym wykształceniem wykształciuchami. Wywołało wielkie oburzenie, ale było niezwykle prawdziwe, o czym świadczy totalna ignorancja kadry SP4; WYKSZTAŁCIUCHY!!!

  3. Tak łatwo szkalować nauczycieli a trudno spojrzeć trochę głębiej. Mam wielki szacunek do nauczycieli z „czwórki” są jednymi z niewielu „którym się jeszcze chce” gdy np. b.prezydent miasta na prośbę grupy młodzieży, odmawiając stwierdził im wprost „pomiędzy patriotyzmem a faszyzmem nie widzę różnicy” (nic dodać i nic ująć) więc jeżeli w takim zakłamaniu władzy Raciborza zajętej własnymi jakże wzniosłymi ideami jeszcze którymś nauczycielom chce się coś robić dla społeczności- chwała im za to

  4. ciekawe, czy były pytania typu: „czy wiecie dzieci, kto wam sprzedał basen pod dom starców”, „kto wam zabuduje plac koło minimala”, „kto w przyszłości będzie blokował zabawę związaną z juwenaliami”, „kto pozamyka domy kultury” albo „kto handlował krwią od honorowych dawców krwi a wcześniej kazał kupować osobom niepełnosprawnym rzeczy otrzymywane dla nich za darmo”… ciekawe czy dzieci już to wiedzą…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here