Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

0

Szkolny etap XX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w II LO wygrały trzy osoby: Dorota Łyko z kl.II b, Jarosław Jaworowski również z II b i Tomasz Wycisk z kl. I b. Uczniowie zakwalifikowali się do etapu regionalnego, który odbędzie się 19 marca w Bielsku Białej. W konkursie wzięło udział 23 uczniów II LO przygotowanych przez mgr Bogumiłę Bąk.Laureaci szczebla szkolnego uzyskali wymagane 70 % punktów.

Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, organizowanej przez SGGW w Warszawie,
patronuje inister środowiska.
Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma charakter interdyscyplinarny – łączy treści programów z zakresu biologii, geografii, chemii, fizyki, ekologii i ochrony środowiska przyrodniczego.
Składa się z 9 bloków tematycznych: ekologia klasyczna – pojęcia zależności, procesy; woda i ochrona wód; gleba i ochrona gleb; gospodarka rolna i leśna; żywność i zdrowie; ochrona przyrody; powietrze i jego ochrona; odady, hałas, promieniowanie; zagadnienia prawne i gospodarcze związane z ochroną środowiska w Polsce.
Zawodnicy muszą także znać bieżące zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska poruszane w programach radiowych, telewizyjnych i prasie. Konkurs kończy się na etapie centralnym, poprzedzonym etapem wojewódzkim.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here