Studniówka 2017: II LO odlicza do matury [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu bawili się na balu w Zakrzowie. Zobacz zdjęcia i wideo.

- reklama -

Ignacy Bajsarowicz z 3C wraz ze swoją partnerką Aleksandrą Hoszowską poprowadzili wczorajszego wieczora poloneza. Ignacy kroki ćwiczył przez tydzień.  Do balu nie przygotowywał się szczególnie – Miałem praktycznie wszystko, tylko muszkę musiałem kupić – mówił. Więcej czasu spędził na zakupach z dziewczyną. Doradzał w kwestii sukienki oraz biżuterii. Na maturze zdawać będzie matematykę, angielski i biologię. Do tematu podchodzi spokojnie. Choć, gdy dyrektor Marek Ryś wspomniał o teście i nadchodzących w życiu zmianach poczuł małe ukłucie. Obawia się ustnego egzaminu z języka polskiego – Nie wiadomo co się wylosuje. Jak wybiorę jakiś temat, na który nie będę wiedział co powiedzieć, to będzie kiepsko – podsumował.

Bożena Kurzywilk z 3B przed lustrem na przygotowaniach spędziła 2 godziny. Na dzisiejszy wieczór zdecydowała się włożyć sukienkę po mamie – Tak jest wyjątkowo. Wiedziałam, że żadna inna dziewczyna nie będzie miała takiej samej, a przy okazji wyszło taniej. Musiałam się tylko zaopatrzyć w buty i torebkę – opowiadała. Na balu towarzyszył jej Szymon Głąb.  Maturę zdawać będzie z biologii, chemii, matematyki i angielskiego –  Na razie, ogólnie nie ma stresu.  Myślę, że zacznę się stresować przed maturą, tak całkiem przed wejściem na salę – stwierdziła Bożena.

Studniówka to była dość duża i ważna inwestycja dla Krzysztofa Kolińskiego z 3A – Bardzo długo się do niej przygotowywałem. Myślę, że wyglądam teraz jak najlepiej – śmiał się maturzysta. Na bal przyszedł z Ewą Kuczerą, która była pod wrażeniem organizacji. Na wygląd partnera wpływu nie miała. – To jest taki indywidualista – mówiła Ewa. Krzysztof o egzaminie dojrzałości na razie nie myśli. Po za tym, że wybrał przedmioty: matematykę, geografię i angielski.

Od godziny 13 do imprezy przygotowywała się Elena Zysko z 3P. Sama się malowała, sama układała włosy. Wszystko przygotowywała na ostatnią chwilę – Jak to ja – skwitowała. Partnerowi, Arturowi Wydrze pozostawiła dowolność w przygotowaniach. Nie wiedziała nawet co założy, bo nie chciał jej pokazać garnituru. Ale z końcowego efektu jest zadowolona. Elena na maturze zdawać będzie polski, angielski i matematykę. – W sumie jest stres, ale na spokojnie, nie chcę sobie dziś psuć zabawy – mówiła. Studiować chciałaby psychologię bądź pedagogikę.

Maturzyści tego wieczora nie zapomnieli również o swoich nauczycielach – Jesteście tymi, którzy nas motywują i zachęcają do pracy. Służycie radą i wspieracie nas. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że na co dzień nie zawsze doceniamy Was jak na to zasługujecie, ale dzisiaj chcemy Wam  powiedzieć, że Wasza życzliwość i wiedza, którą nam przekazujecie bardzo wiele dla nas znaczą- dziękowali. Zapominając na chwilę, o zbliżającym się egzaminie dojrzałości uczniowie raciborskiego Mickiewicza bawili się do białego rana.

Tekst: Mateusz Herba

Zdjęcia: Andrzej Zieliński

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here