Uczniowie wodzisławskiego LO II na praktycznej lekcji w szpitalu

Uczniowie LO II w Wodzisławiu Śląskim
Uczniowie podczas praktycznej lekcji biologii i chemii w szpitalu.

Dzięki podpisanej w styczniu umowie z Powiatowym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim uczniowie z LO II w Wodzisławiu Śląskim mogli w praktyce zobaczyć to, o czym uczą się na lekcjach biologii i chemii.

Uczniowie II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera po raz kolejny wzięli udział w nietypowej lekcji biologii i chemii. Dzięki cyklicznym zajęciom odbywającym się na terenie szpitala młodzież poznaje tajniki zawodów okołomedycznych. W ramach współpracy prowadzone są spotkania, w czasie których uczniowie uczestniczą w zajęciach w Laboratorium Mikrobiologicznym w ZPS, a także zajęcia instruktażowe w pracowni diagnostyki obrazowej RTG, w Poradni Kardiologicznej, Poradni Urazowo-Ortopedycznej oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- reklama -

Dodatkowo w ramach współpracy, podczas Dnia Nauki organizowanego co roku w szkole, pracownicy szpitala prowadzą wykłady i zajęcia warsztatowe. Wyjątkowym wydarzeniem w ramach współpracy było też zorganizowanie konkursu Literacko-Plastycznego, gdzie główną nagrodą był lot samolotem ufundowany przez dyrektora PPZOZ Dorotę Kowalską.

fot. II LO w Wodzisławiu Śląskim
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here