„Żarówa” pismo studentów

0

Ukazał się drugi numer pisma „Żarówa”. Wydają go studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Raciborza. Wydawnictwo jest bezpłatne, ma format A5 i można go znaleźć np. w bibliotece PWSZ.


Na dwunastu stronach można odszukać napisane przez Dżolę charakterystyki osób tworzących redakcję; tekst „I tak się nie uda” Agi; „Skandale i kontrowersje” Macieja Ciepiela, który pod wpływem obejrzanego przypadkiem reportażu „Przystanek Woodstock – przystanek do piekła” w telewizji Trwam pojechał na festiwal i podzielił się swoimi wrażeniami z czytelnikami. Całość kończy artykuł Piotrka o pomniku Eichendorffa i konferencji poświęconej poecie, w rozważań o wolności słowa. Autor napisał: „Podczas tej naukowej uczty udowadniano niebagatelny wpływ mieszkańca Łubowic na integrację narodowości polskiej, niemieckiej i czeskiej. Brakowało jednak argumentów ściśle określających jego stosunek do problematyki integracji kultur, nie było również miejsca na refleksję nad estetyczna stroną twórczości Eichendorffa, co specjalnie nie powinno dziwić ze względu na jej niski poziom. /…/ Wystawiono pomnik człowiekowi, który nie posiada dla regionu dużych zasług, a nie daje się szans na rozwój młodym ludziom, zapominając przy tym o ich wrażliwości i zainteresowaniach”.

Pismu najbardziej brakuje kogoś, kto podjąłby się korekty, poprawił interpunkcję oraz stylistykę.
Redaktorem naczelnym jest Dariusz Drząsała, zastępcą Jolanta Błaszczuk, dziennikarzami Piotr Dominiak, Harry, Aga, Maciek Ciepiel, składem graficznym zajmują się Magda Sowa i Adam Burczyc.
/b/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Wielkie dzięki że im sie wogóle chce coś wydawać:o) W tych czasach sądzić mozna że prawdziwych Żaków juz nie ma niestety…a szczytem studenckiej integracji jest iść na piwo…

  2. Dawid

    Pisać, pisac, pisać … Oby tak dalej. Jeszcze załózcie stronkę w necie i podajcie maila waszej redakcji…

  3. Z przyjemnością pomogę studenckiej braci jako korektor. Jakem były żak i obecny czynny polonista – pomogę.

  4. zaskakujące dla nas jest to, że w Raciborzu w końcu jakieś medium (rpi) zainteresowało się studentami. Jeśli ktoś z was jest zainteresowany naszą gazetą, chciałby z nami nawiązać kontakt to piszcie na adres [email protected] Thidrek – jak się z Tobą skontaktow

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here