Wieczór Brzechwy

0

Spotkanie czytelniczo – plastyczne dla dzieci i rodziców z grupy 5 – 6 letniej. W Przedszkolu nr.15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu dnia 22.02.2005 odbyło się w grupie 5-6 letniej spotkanie czytelniczo- plastyczne pt: ” Wieczór Brzechwy”.
Organizatorem spotkania była wychowawczyni grupy Ewa Łukasik. W spotkaniu wzięli udział rodzice wraz z dziećmi.
Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez głośne im czytanie utworów Jana Brzechwy.
Przed właściwą częścią spotkania rodzice wzięli udział w prelekcji organizatorki pt: „Głośne czytanie przedszkolakom”. Podczas prelekcji podkreślono ogromną rolę głośnego czytania w rozwoju emocjonalnym i umysłowym dziecka. Codzienne głośne czytanie dziecku jest najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika- człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania, kulturalnego oraz takiego który umie sobie radzić w życiu przy pomocy rozumu. Podkreślono również wartość głośnego czytania w samym przebywaniu dziecka u boku mamy i taty w myśl hasła: ” Ty czytasz dla mnie, a ja słucham Ciebie, jesteśmy razem”.
Na spotkaniu rodzice odczytali dzieciom cztery utwory J. Brzechwy: Na straganie, Żuk, Stonoga oraz Żaba. Każdy z utworów wymagał od rodziców innej formy przekazu np.: czytania z podziałem na role, odtwarzania scenki teatralnej wraz z dziećmi ( teatr żywego aktora, teatrzyk pacynek, teatrzyk kukiełek), czytania z modulacją głosu oraz czytania pobudzającego dzieci do samodzielnego myślenia i stawiania pytań.
Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze. Przerwy między kolejnymi utworami wypełniały wspólne zabawy dzieci z rodzicami.
Po odczytaniu utworów oraz wspólnych zabawach, organizatorka zaproponowała wszystkim wykonanie prac plastycznych inspirowanych odczytanymi utworami. Wszyscy chętnie podjęli się zadania. Rodzice wraz z dziećmi zostali podzieleni na 5 zespołów. Prace zostały wykonane różnymi technikami na dużych arkuszach papieru. W trakcie działalności plastycznej słuchano innych utworów J. Brzechwy odtwarzanych z magnetofonu.
Na zakończenie spotkania urządzono wystawę wszystkich prac plastycznych.
Ewa Łukasik

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here