Ciepło, cieplej, gorąco

0

M2 Kamienioka wynosi 70 zł. a jak wiadomo – tereny pod stacje paliw w Raciborzu kształtują się od 300 – 600 zł. Dlaczego w takim razie nie wystawiono terenu na sprzedaż częściowo, skoro można było dostać za to sześć razy więcej?

W związku z zagospodarowaniem terenu Kamienioka nasuwa się kilka pytań. Przede wszystkim, okazuje się, że na graficznej koncepcji układu funkcjonalno – przestrzennego firma Ago – projekt naniosła myjnię samochodową wraz z stacją obsługi, przy czym z innego dokumentu wynika, że pod pojęciem myjnia i stacja obsługi widnieje stacja paliw. Tymczasem m2 Kamienioka wynosi 70 zł. a jak wiadomo – tereny pod stacje paliw w Raciborzu kształtują się od 300 – 600 zł. Dlaczego w takim razie nie wystawiono terenu na sprzedaż częściowo, skoro można było dostać za to sześć razy więcej?


Dlaczego firma Ago – Projekt, która jest wykonawcą planu przestrzennego, tym projektem nie zainteresowała radnych? Może tu możnaby znaleźć rozwiązanie dlaczego Auchan nie sprzedano.
Jak to możliwe, że takie dokumenty, jak poniższa mapka, wychodzą z Urzędu Miasta? Okazuje się, że nie wyszły z UM, ale ze Starostwa, które przekazało je Stowarzyszeniu Pro Natura, będącemu stroną w sprawie Kamienioka…


Więcej czytaj w "Obliczach" nr 2 z 2005 roku


Mapa przedstawia projekt, który istniał przed złożeniem przez Urząd Miasta oferty sprzedaży dla Auchan.


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

 1. aaa

  No spoko – postawcie w tym miejscu 6 stacji benzynowych zamiast jednego hipermarketu i wyjdziecie na czysto 🙂 Oczywiście nikt z Kupca Śląskiego i Pro Natury nie będzie miał wykupionego lokalu w hipermarkecie – o ile takowy powstanie…

 2. Ciekawi mnie czy wszystkie przedstawione na planie obiekty miał wybudować Auchan? Jeżeli np. stacja paliw miała przypaść komuś innemu to pewnie Francuzi byli niezadowoleni również z tego powodu!

 3. jezeli sie cos mowi to trzeba wiedziec co ,w planie nie ma stacji paliw tylko jest stacja obslugi

 4. Karol

  Stację paliw nazwano stacją obsługi, aby ekolodzy nie podnieśli jeszcze większego larum.

 5. W końcu znalazł się ktoś kto odsłania powiązania raciborskiej ośmiornicy. Oblicza ujawniły jeden z największych „numerów” grupy Wojnara, która już dawno podzieliła kamieniok jak tort. Ruszyły projekty między innymi motelu, „stacji obsług

 6. Karol

  czy jest prawda ,ze byly prezydent Raciborza a obecnie dyr.szpitala raciborskiego jest projektantem tego motelu na Kamienioku?

 7. to co przeczytalem teraz to jest to szok,nie chce wierzyc ze w tym miescie leci taki prywat, jezeli to jest prawda -to Opole do Raciborza jest maly pikuś!!!!!!SZOK!SZOK!SZOK!!!!

 8. Radek

  Urzedniku! Jezeli sa to fakty to uważam ,że prokuratura sie tym zajmie.Jak dlugo można żyć w takim ciemnogrodzie?

 9. mamy takich złodziejaszków jakich sobie wybraliśmy

 10. hania

  zgadzam sie z Konkretnym -SZOK! Brak mi słów.Coś się w mieście mówiło, ale nie brałam tego na serio.Od tej pory mam wstręt do raciborskich elit politycznych. Wstyd.

 11. daniel

  Autor tego projektu zagospodarowania działki chyba minął się z powołaniem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here