Ciepło, cieplej, gorąco

M2 Kamienioka wynosi 70 zł. a jak wiadomo – tereny pod stacje paliw w Raciborzu kształtują się od 300 – 600 zł. Dlaczego w takim razie nie wystawiono terenu na sprzedaż częściowo, skoro można było dostać za to sześć razy więcej?

W związku z zagospodarowaniem terenu Kamienioka nasuwa się kilka pytań. Przede wszystkim, okazuje się, że na graficznej koncepcji układu funkcjonalno – przestrzennego firma Ago – projekt naniosła myjnię samochodową wraz z stacją obsługi, przy czym z innego dokumentu wynika, że pod pojęciem myjnia i stacja obsługi widnieje stacja paliw. Tymczasem m2 Kamienioka wynosi 70 zł. a jak wiadomo – tereny pod stacje paliw w Raciborzu kształtują się od 300 – 600 zł. Dlaczego w takim razie nie wystawiono terenu na sprzedaż częściowo, skoro można było dostać za to sześć razy więcej?


Dlaczego firma Ago – Projekt, która jest wykonawcą planu przestrzennego, tym projektem nie zainteresowała radnych? Może tu możnaby znaleźć rozwiązanie dlaczego Auchan nie sprzedano.
Jak to możliwe, że takie dokumenty, jak poniższa mapka, wychodzą z Urzędu Miasta? Okazuje się, że nie wyszły z UM, ale ze Starostwa, które przekazało je Stowarzyszeniu Pro Natura, będącemu stroną w sprawie Kamienioka…


Więcej czytaj w "Obliczach" nr 2 z 2005 roku


Mapa przedstawia projekt, który istniał przed złożeniem przez Urząd Miasta oferty sprzedaży dla Auchan.


- reklama -
- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. No spoko – postawcie w tym miejscu 6 stacji benzynowych zamiast jednego hipermarketu i wyjdziecie na czysto 🙂 Oczywiście nikt z Kupca Śląskiego i Pro Natury nie będzie miał wykupionego lokalu w hipermarkecie – o ile takowy powstanie…

  2. Ciekawi mnie czy wszystkie przedstawione na planie obiekty miał wybudować Auchan? Jeżeli np. stacja paliw miała przypaść komuś innemu to pewnie Francuzi byli niezadowoleni również z tego powodu!

  3. W końcu znalazł się ktoś kto odsłania powiązania raciborskiej ośmiornicy. Oblicza ujawniły jeden z największych „numerów” grupy Wojnara, która już dawno podzieliła kamieniok jak tort. Ruszyły projekty między innymi motelu, „stacji obsług

  4. to co przeczytalem teraz to jest to szok,nie chce wierzyc ze w tym miescie leci taki prywat, jezeli to jest prawda -to Opole do Raciborza jest maly pikuś!!!!!!SZOK!SZOK!SZOK!!!!

  5. zgadzam sie z Konkretnym -SZOK! Brak mi słów.Coś się w mieście mówiło, ale nie brałam tego na serio.Od tej pory mam wstręt do raciborskich elit politycznych. Wstyd.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here