Mydlenie oczu…

0

Kolejny raz, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach, uchyliło decyzję o warunkach zabudowy dla PKN Orlen u zbiegu ulic Łąkowej i Opawskiej.

SKO stwierdziło, że decyzja ta narusza szereg przepisów i przekazało sprawę do ponownego rozpoznania przez Prezydenta. Co to oznacza? A to, że po poprawieniu kilku błędów decyzja zostanie wydana po raz trzeci.


Jednak na wniosek mieszkańców, którzy oprotestowali inwestycję, Prezydent wprowadził w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego zakaz budowy stacji paliw w tym miejscu.


Czy mieszkańcy mogą liczyć na to, że do inwestycji nie dojdzie? Tylko wtedy, gdy zakaz budowy stacji wejdzie w życie zanim inwestor uzyska pozwolenie na budowę na podstawie prawomocnej decyzji o warunkach zabudowy. Jednak jest jedno "ale" – mimo iż , że cała Rada Miasta stanęła murem za mieszkańcami, prace nad planem zagospodarowania przestrzennego opóźniają się i plan nie szybko zostanie uchwalony. Z kolei "dzięki" brakowi planu możliwe jest zrealizowanie pewnych inwestycji, które w przeciwnym razie nie byłyby możliwe do zrealizowania…

Więcej czytaj w "Obliczach" nr 2 z 2005 roku

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here