Studenci w I LO

Maciek Sokołowski, Paweł Jabłoński i Kamil Kamiński uczniowie klasy humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu odnieśli sukcesy w olimpiadach centralnych i zdobyli już indeksy na wyższe uczelnie. Maciek Sokołowski, Paweł Jabłoński i Kamil Kamiński od pierwszej klasy pod opieką mgr Krystiana Łyczka startują w olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Z roku na rok chłopcy odnoszą sukcesy. W zeszłym roku Paweł Jabłoński był finalistą, czyli zakończył olimpiadę na szczeblu centralnym w Warszawie po części pisemnej. W tym roku Paweł znalazł się w gronie najlepszych, bo pomyślnie przeszedł część pisemną i ustną. Tym samym zaliczył już maturę z wybranego przedmiotu i otrzymał indeks na prawo na Uniwersytecie Warszawskim.


Paweł Jabłoński uczestniczył też w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej 12 i 13 marca przez ośrodek akademicki w Szczecinie, jednak zabrakło mu pół punktu, by przejść do części ustnej finału. Natomiast laureatem finału centralnego został jego kolega z klasy Maciek Sokołowski.

Z kolei Paweł Jabłoński zyskał tytuł laureata w zawodach centralnych odbywających się w dniach 19-20 marca 2005 roku w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.


Podopieczni magistra K. Łyczka odnieśli również sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka organizowanej przez Uniwersytet w Toruniu. Konkurs wymaga wiadomości i umiejętności z historii, WOS-u i dokumentów dotyczących praw człowieka. Etap wojewódzki tej olimpiady wymaga napisania kazusu, tj. opinii prawnej na temat konkretnego przypadku. Takimi umiejętnościami pośród zakwalifikowanej dwudziestki najlepszych z całego województwa wykazali się Paweł Jabłoński i Maciek Sokołowski.

Tymczasem Kamil Kamiński przygotowuje się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej, mającej odbyć się w dniach 1-5 kwietnia w Gdańsku. Na etapie wojewódzkim Kamil wykazał się ponadprzeciętną wiedzą z całej historii, a w Gdańsku szacownemu gronu profesorów zaprezentuje swoją wiedzę z średniowiecza, epoki, którą się pasjonuje.


/Barbara Sput/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here