Modele szybowców na starcie

0

20 kwietnia 2005 roku o godz. 14.00 w hali Rafako odbyły się Otwarte Mistrzostwa Raciborza Modeli Szybowców o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza (w kategorii indywidualnej) i o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu (w kategorii drużynowej).


Zawody przeznaczone były dla dzieci szkół podstawowych i rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-6.


Zawody zgromadziły na starcie 82 zawodników i 7 drużyn. Uczestnikami byli uczniowie szkół z Raciborza, Pogrzebienia i Rybnika.
Każdy z uczestników zawodów wykonywał 2 rzuty samodzielnie przez siebie wykonanym modelem szybowca. Na jego wynik składał się łączny czas obu lotów.


W kategorii indywidualnej uczniów z klas I-III; pierwsze miejsce zdobył Radosław Strojny z SP1 w Raciborzu, drugie miejsce – Dżesika Szamańska z SP 13 w Raciborzu, trzecie miejsce – Mateusz Drużbicki, startujący indywidualnie.


W klasach IV-VI: pierwsze miejsce – Kamil Kochman, drugie miejsce – Dawid Białek, trzecie miejsce – Daniel Sojka, wszyscy z modelarni Domu Kultury w Chwałowicach.


W kategorii drużynowej, rozgrywanej w jednej grupie wiekowej uczniów klas 1-6 pierwsze miejsce zdobyła drużyna z DK Chwałowice, drugie drużyna SP1 w Raciborzu, trzecie drużyna z SP 13 w Raciborzu.


Organizatorami imprezy byli: Marek Łysakowski z Salezjańskiego Koła Modelarskiego w Pogrzebieniu i Krzysztof Ciszek – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu.


W następnych latach planowane są dalsze edycje tych zawodów z wykorzystaniem różnych modeli szybowców (styropianowe, balsowe, z napędem gumowym, latawce halowe).
Wcześniej zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 1 odnieśli sukcesy w XVI Mistrzostwach Gliwic w lotach balonów na ogrzane powietrze. Czytaj
„Balonowe” Mistrzostwa Gliwic
.

/ SP1/
- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here